1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ereğli Belediyesinden önemli kültür hizmeti

Ereğli Belediyesinden önemli kültür hizmeti

Konya'nın Ereğli İlçe Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, 7 kitaptan oluşan ISBN Belgeli ilk Kültür Setini, Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programla...

Ereğli Belediyesinden önemli kültür hizmeti

Konya'nın Ereğli İlçe Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, 7 kitaptan oluşan ISBN Belgeli ilk Kültür Setini, Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programla Ereğlililere tanıttı.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, kalıcı hizmetlerin çalışma prensipleri olduğunu belirterek, "Belediyemizin ilk ISBN belgeli 7 kitaptan oluşan Kültür Seti tanıtımını gerçekleştirdik. Tarihsel koreografi eşliğinde tanıtımını gerçekleştirdiğimiz kitap setimiz Ereğli'mizin tarihi açısından kalıcı bir eser olacaktır. Herkesin arşivinde olması gereken bu eser bugün, ileride bizlere ve gençlerimize ışık tutacaktır. "Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur" düsturumuzla hayata geçirdiğimiz bu hizmetten dolayı çok mutluyuz. Ayrıca hemşehrimiz Araştırmacı Yazar Hilmi Erel'in arşivindeki belgelerle güçlendirerek kaleme aldığı bu eser ISBN Belgeli Kültür Kitap Seti olması sebebiyle belediyemizce bir ilktir. Şehrimizde kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz. Bu noktada hemşehrilerimizin takdirini ve desteğini görüyoruz. Bu kıymetli eser için Hilmi Erel kardeşimize ve emeği olan herkese saygılar sunar, teşekkür ederim" dedi.

Ereğli Belediyesinden önemli kültür hizmeti

Ereğli Belediyesinden önemli kültür hizmeti

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT