1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştü

Erzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştü

Hava sıcaklığının eksi 23 dereceye düştüğü, Erzurum adeta buza teslim oldu! Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 derece ölçüldü. Gündüz saatlerinde ise termometreler eksi 15'i gösterdi. Vatandaşlar yolda yürümekte çok zorlandı.

Erzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştü

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışının ardından bölgede soğuk hava da etkisini arttırdı. Erzurum'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 derece ölçüldü. Gündüz saatlerinde ise termometreler eksi 15'i gösterdi. Sabah saatlerinden itibaren soğuğun etkisini göstermesiyle kentteki süs havuzları buz tuttu. Vatandaşlar araçlarını çalıştırmakta güçlük çekerken, bazı araçlar, akü takviyesiyle zorlukla çalıştırıldı.

Erzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olaylarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere, yetkilileri ve vatandaşları uyardı.

Erzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştüErzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştüErzurum'da hava sıcaklığı eski 23 dereceye kadar düştü

HABERE YORUM KAT