1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Esen: “Gidin ve başarın”

Esen: “Gidin ve başarın”

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na girecek öğrencilere seslenerek, "Samsun İl Milli Eğitim Müdürü...

Esen: “Gidin ve başarın”

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na girecek öğrencilere seslenerek, "Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz çocuklarıma güveniyorum. Gidin ve başarın" dedi.

12 Mart Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili açıklama yapan Coşkun Esen, "Sevgili çocuklar, her sınav aslında bir basamaktır. Hayat denilen merdiveni çocuk ve gençlik yıllarımızda sınav basamakları ile geçeriz. Hayat merdiveninizin bir basamağı olan YGS sınavına Pazar günü katılacaksınız. YGS konusunda biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve siz öğrenciler olarak çok çalıştık. İl genelinde 6 deneme sınavı düzenledik, okul genelinde kazanım analizleri yapılarak bilgi eksikliklerini takviye kursları ile giderdik. Sizler de bilgi düzeyinizi artırmak için yapılan bu çalışmalara büyük katılım gösterdiniz. Bu nedenle sınava bilgi yönünden hazırsınız. Bunu bilin ve buna inanın" şeklinde konuştu.

"Geriye sadece bildiklerinizi doğru strateji ile sınava yansıtmak kalmıştır" diyen Esen şunları söyledi: "Bu nedenle kendinize güvenin. Bu sınavı kazanacak bilgi düzeyinizin olduğuna inanın. Sınava odaklanın sınav sonrası konusunda düşüncelerinizin esiri olmayın. Sabah en geç 09.00'da sınav salonunda olun. Saat 09.45'ten sonra kimsenin salona alınmayacağını unutmayın. Sınav anında ilk soruyu okuduğunuzda her şeyi unuttuğunuzu düşüneceksiniz emin olun sınava giren 2 milyondan fazla öğrencide bu durumu yaşıyor. Biz buna beynin bloke olması diyoruz. Sakin olun ve soruları okuyarak çözmeye devam edin, her şeyi hatırladığınızı göreceksiniz. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz çocuklarıma güveniyorum. Gidin ve başarın."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT