1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Esenler’de Prototip Atölyesi

Esenler’de Prototip Atölyesi

Esenler'deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan lise mezunu gençler için Prototip Atölyesi açılıyor.

Esenler’de Prototip Atölyesi

Esenler'deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan lise mezunu gençler için Prototip Atölyesi açılıyor. Atölyede, Makine (CNC,Torna, Freze), 3D Yazıcı ve Solidworks'e uygulama eğitimleri verilecek.

Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) ile Yıldız Teknik Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği "Girişimcilik Ekosistemindeki Aktörlerin Yaratıcı İşbirliğinin Geliştirilmesi ve Atölye Altyapısıyla Güçlendirilmesi"projesi kapsamında Prototip Atölyesi'nde uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek. Prototip Atölyesi'nde Makine (CNC,Torna, Freze), 3D Yazıcı ve Solidworks'e uygulama eğitimleri verilecek.

Atölyelerde çalışmış gençler katılabiliyor

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından ücretsizolarak verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerle teknik bilgiler, uygulamaya dökülecek. 110 saat olarak planlanan atölyeye; Esenler'deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan en az lise mezunu gençler ile YTÜ öğrencileri başvurabilecek. Gruplar hâlinde yapılan eğitimler başladı. Uygulama eğitimleri, Teknopark-TTO bünyesindekiPrototip Atölyesi'nde yapılacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, YTÜ Sürekli Eğitim Merkezi'nden sertifika alacak.

Eğitim programının planlaması şu şekilde:

"30 saat-Teorik Solidworks Eğitimi-Bilgisayar Laboratuvarı'nda

20 saat-Uygulama Eğitimi-Teknopark Prototip Atölyesi'nde

40 saat-CNC Eğitimi-Bir hafta içi boyunca-Teknopark Prototip Atölyesi'nde

20 saat-CNC Uygulama Eğitimi-Teknopark Prototip Atölyesi'nde".

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.