1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Eşinin ailesini katleden damada 'tahrik' indirimi

Eşinin ailesini katleden damada 'tahrik' indirimi

Bursa'da baba evinde doğum yapan Hediye Kocakulak'ın eşi Engin Kocakulak, yeni doğan bebeğini kendisine göstermediklerini iddia ederek kayınpederi ile kayınbiraderini öldürdü. Tutuklu yargılandığı davada 'haksız tahrik' indirimi ile toplam 36 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eşinin ailesini katleden damada 'tahrik' indirimi

Bursa'nın Yıldırım ilçesi İsabey Mahallesi'nde kayınpederi ile kayınbiraderini bıçakla öldüren Engin Kocakulak (39) önce 2 kez müebbet hapis cezasına ardından da 'haksız tahrik' indirimi ile cezası düşürülerek 36 yıl hapis cezasına çevirdi.

Geçtiğimiz temmuz ayında meydana gelen olayda, Engin Kocakulak'ın, 3’üncü çocuğuna hamile olan eşi Hediye Kocakulak (30), evi terk edip, babası Nezir Aktan'ın yanına yerleşti. Kısa süre sonra da doğum yaptı. Olay günü, Engin Kocakulak, 20 günlük olan bebeğini görmek için kayınpederinin evine geldi. Ancak bebeği kendisine gösterilmedi. Bunun üzerine Kocakulak ile kayınpeder Nezir Aktan (60) ve kayınbiraderi Yasin Aktan (25) arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken, Engin Kocakulak, üzerinde taşıdığı bıçağı çıkartıp, kayınpederi ile kayınbiraderine sapladı.

Eşinin ailesini katleden damada 'haksız tahrik' indirimi

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Nezir Aktan ve Yasin Aktan, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis tarafından gözaltına alınan Kocakulak ise sevk edildiği adliyede, mahkemece tutuklandı.

Eşinin ailesini katleden damada 'haksız tahrik' indirimi

Bursa 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında 'Kasten adam öldürmek' suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Engin Kocakulak'ın karar duruşması görüldü. Duruşmada, eşi ile oğlu öldürülen Şafinaz Aktan, "Yemek yediğimiz sırada damadım geldi. Çocukları almak istediğini söyledi. Kendisine yarım saat sonra gelmesini söyledim. 'Kapıyı aç' dedi, kapıyı açmayacağımı söyledim. Damadım küfretti. Bunun üzerine oğlum balkona çıktı. Ben oğlumu tutarken, eşim eline tahta parçası alıp, aşağı inmiş. Eşim ona tahtayı kaldırırken o da yanında getirdiği bıçakla bıçakladı. Ben sadece 'Şimdi git, yarım saat sonra gel çocuklarını al' dedim. Küfretmedim" dedi.  

Eşinin ailesini katleden damada 'haksız tahrik' indirimi

CEZASI DÜŞÜRÜLDÜ

Duruşmaya, Bandırma T. Tipi Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla katılan Engin Kocakulak ise son savunmasında, "Sadece çocuklarımı görmek istiyordum. Kafama sopayla vuruldu. Kayınbiraderim, kemer ve bıçakla saldırdı. Canımı kurtarmak için mücadele ettim. Kimseyi öldürme niyetim yoktu. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” diye konuştu. Sanık avukatı Adnan Mutlu da müvekkilinin çocuğunu görmeye gittiğini, olayın meşru müdafaa şartları altında gerçekleştiğini öne sürerek, beraat kararı verilmesini talep etti.

Eşinin ailesini katleden damada 'haksız tahrik' indirimi

Mahkeme heyeti, sanık Engin Kocakulak’ı önce 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından da cezayı, 'haksız tahrik' indirimi uygulayarak, 2 kez 18 yıl olmak üzere toplam 36 yıl hapis cezasına çevirdi.

Eşinin ailesini katleden damada 'haksız tahrik' indirimi

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT