1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hayatını kaybetti

Eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hayatını kaybetti

Eski Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hayatını kaybetti

Eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir süredir tedavi gördüğü Koç Hastanesinde hayatını kaybetti.

İlk gençlik yıllarında Refah Partisi’yle başladığı siyasi hayatına Ak Parti ile devam eden 69 yaşındaki Yücel Çelikbilek, Beykoz'da 1994-1999, 2009-2014 ve 2014-2019 olmak üzere üç dönem belediye başkanlığı yaptı. İlçeye hizmetleriyle halkın sevgisini ve takdirini kazanan Çelikbilek’in vefatı ilçede ve siyaset camiasında üzüntüyle karşılandı.

Kendisi 69 yaşındaydı ve 13 Şubat'ta geçirdiği rahatsızlık üzerine Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılmış, tedavisine Koç Üniversitesi Hastanesinde başlanmıştı. Yücel Çelikbilek, yaklaşık bir aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesine yenik düştü ve hayata gözlerini yumdu. 

Yücel Çelikbilek'in cenazesi bugün saat 15.00'te Büyük Çamlıca Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

YÜCEL ÇELİKBİLEK KİMDİR?

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılında Beykoz’a geldi. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulunu, Beykoz Ortaokulunu, Kadıköy Ticaret Lisesini, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans yaptı. 1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin 2002-2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını yürüttü. 1989-1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.

1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde başkan danışmanı ve yerel yönetimler koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 1994-1999, 2009-2014 ve 2014-2019 dönemlerinde üç dönem belediye başkanlığı yaptı.

 

HABERE YORUM KAT