1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eski Parklar Modernleşiyor

Eski Parklar Modernleşiyor

Eski Parklar Modernleşiyor
      Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, ilçe genelinde eskimiş parkları yenilemeye devam ediyor. Baştan başa yeniden düzenlenen Çamçeşme Parkı modern yüzüyle hizmet vermeye başlarken, diğerlerinde çalışmalar sürüyor. 
 
      İlçe genelinde uzun yıllardan beri kullanılan parklar yenilenmeye devam ediyor. Program dâhilinde parklarda oyun grupları yenileniyor, yerler kauçuk zeminle kaplanıyor. Ekipler şu an Ramazanoğlu Mahallesi Şehit Turan Kutlu Parkı’nda çalışmalarını hızla sürdürüyor. Parkta oyun grupları ve fitness aletleri yenilenirken parka bir de halı saha inşa ediliyor. Aynı zamanda Kavakpınar Mahallesi Şehit Turgay Karaman Parkı, Harmandere Mahallesi Köroğlu Parkı, Fevzi Çakmak Mahallesi Kılıçreis Sokak Parkı, Bahçelievler Mahallesi Barış Sokak Parkı ve Şeyhli Mahallesi Kevser Sokak’ta bulunan parkta  yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
 
Çamçeşme Parkı yeni yüzüyle hizmette
 
      Öte yandan Çamçeşme Parkı, yeni yüzüyle vatandaşların hizmetine girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden devralındıktan sonra gerçekleştirilen yenileme çalışmalarıyla parkta her şey düşünülmüş. Yaklaşık 10 bin metrekare alana sahip parkta birbirinden değişik oyun grupları, tırmanma aletleri, fitness aletleri bulunuyor. Ayrıca  vatandaşlar pergola oturma grupları  ile güneşten ve yağmurdan korunarak oturup dinlenebilecek. Sporseverler için parka bisiklet ve koşu parkuru da yapıldı. Yine Esenyalı Utku Sokak Parkı da tamamlanarak mahallelinin hizmetine sunuldu. Parkta oyun gruplarının yanı sıra fitness aletleri de yer alıyor.

HABERE YORUM KAT