Eskişehir'de kumar oynayan 16 kişiye 57 bin 750 lira kesildi!

Eskişehir'in İhsaniye Mahallesinde bulunan bir iş yerinde polis kumar oynarken, yakaladığı 16 kişiye sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle 57 bin 750 lira ceza kesti. Kumar oynatılan ruhsatsız işyeri ise zabıta ekiplerince mühürlendi.

Eskişehir'de kumar oynayan 16 kişiye  57 bin 750 lira kesildi!

Eskişehir'de yapılan denetimler sırasında bir iş yerinde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri,  ruhsatsız iş yeri içerisinde bulunan 16 şahsın iskambil kağıtları ile oyun oynadıkları tespit edilerek şahıslara 57 bin 750 lira ceza kesti. 

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Tepebaşı ilçesi İhsaniye Mahallesi’ndeki iş yerinde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. İş yerine baskın yapan polis ekipleri, 16 kişiyi masalarda kumar oynarken yakaladı. Daha önce de kumar oynatıldığı için mühürlendiği belirlenen iş yerindeki 16 kişiye koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 57 bin 750 lira idari para cezası kesildi. 'Kumar oynamak' suçundan 15 şüpheli hakkında adli soruşturma başlatılırken, iş yeri sahibi O.B. hakkında ise ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak ve mühür fekki’ suçlarından adli işlem yapıldı. Ruhsatsız olduğu belirlenen iş yeri Tepebaşı Belediyesi Zabıta ekiplerince yeniden mühürlenerek kapatıldı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡