1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ESNAFTAN 'KORONAVİRÜS' ÖNLEMİ

ESNAFTAN 'KORONAVİRÜS' ÖNLEMİ

İstanbul'da bazı esnaflar da yaptıkları işe göre koronavirüs tedbirleri almaya devam ediyor.

ESNAFTAN 'KORONAVİRÜS' ÖNLEMİ

İstanbul'da bazı esnaflar da yaptıkları işe göre koronavirüs tedbirleri almaya devam ediyor. Bir otoyıkamacı yıkadığı araçları özel solüsyonla dezenfekte ederken, berberde de çalışanlar ile müşteriler maskeli önlem alıyor.

"KRİZ SÜRESİNCE ÜCRETSİZ OLARAK UYGULUYORUZ"

Fatih'te oto yıkamacılık yapan Ahmet Odabaş, "Bu salgını çok ciddiye almak lazım. Herkes de ciddiye alıyor zaten. Biz de personelimizi korumak adına, kendimizi korumak adına artı taşıyıcı olmamak için bir takım önlemler aldık. Yapabildiğimiz kadarıyla eldiven, maske artı araç temizliği ile uğraşıyoruz. Bir de dezenfekte edebileceğimizi düşündük, hesapladık araştırdık ve araçların dezenfektesini başlattık. Uygulamayı ücretiz yapıyoruz. Herkesin bir fedakarlık yapması lazım. Bu krizin sağlıklı atlatılabilmesi için biz de bunu yapabiliyoruz. Kriz süresince biz bunu ücretsiz olarak gelen arabalara uyguluyoruz. Vatandaşlarımız çok memnunlar, takdir ediyorlar. Uygulamayı gerekirse 3 ay 5 ay devam ettireceğiz" dedi. Arabasını yıkamaya gelen bir vatandaş ise dezenfekte işleminin ücretsiz olmasından memnun olduğunu söyledi.

ÇALIŞANLAR İLE MÜŞTERİLER MASKE TAKIYOR

Beyoğlu Kasımpaşa'da berber dükkanı bulunan Erdinç Doruk da, "Korktuğumuz için koronavirüs için önlem almaya çalışıyoruz. Hem maske takarak eldiven giyerek vatandaş olarak görevimizi yerine getiriyoruz. Müşterilerimizi de gayet memnun" dedi. Traş olamaya gelen bir müşteri de uygulamadan memnun olduğunu, tüm berberlerde yapılması gerektiğini söyledi.

Görüntü Dökümü:

--------------------------

- Dezenfekte uygulaması yapılan yıkamacıdan görüntü

- Aracı yıkanan müşteri ile röp

- Oto Yıkama sahibi ile röp (Ahmet Odabaşı)

- Berber dükkanından görüntü

- Maske ve eldiven takan berber dükkanı çalışanlarının görüntüsü

- Müşterilerin maske takması

- Müşteriler ile röp

- Berber ile röp (Erdinç Doruk)

- Genel ve detaylar

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT