1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. ESOGÜ’de TANAP hibe destek programı tanıtımı

ESOGÜ’de TANAP hibe destek programı tanıtımı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ), Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında hazırlanan proje karşılığı hibe destek programının...

ESOGÜ’de TANAP hibe destek programı tanıtımı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ), Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında hazırlanan proje karşılığı hibe destek programının tanıtımı yapılacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arasında 26 Haziran 2012 tarihinde imzalanan "Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Sistemine İlişkin Hükümetlerarası Anlaşmasının yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Ülkemizde 20 ilden geçmesi planlanan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) güzergah üzerindeki yerel nüfus için sürdürülebilir kalkınma sağlamak ve yaşam kalitesinin gelişimine destek vermek amacıyla "TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları" kapsamında proje karşılığı hibe destek programı planlandığı anlatılan açıklamada, "Bu kapsamda program tanıtım toplantısı, 22 Haziran 2017 Perşembe günü 10.30-16.30 saatleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Ana Salonunda yapılacaktır. Toplantıya; İnönü, Mahmudiye, Odunpazarı, Seyitgazi ve Tepebaşı kaymakamlıkları ve belediyeleri ile anılan ilçelerde bulunan kamu kuruluşları, mahalle muhtarları, çevresel ve sosyal faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları, üniversitelerden akademisyenler, meslek odaları, küçük ve orta ölçekli işletmeler katılacaktır" denildi.

HABERE YORUM KAT