1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EŞYODER’den İnsan Hakları Günü kutlaması

EŞYODER’den İnsan Hakları Günü kutlaması

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) üye şairler ve ozanlar; 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nü, Odunpazarı Kent Konseyi binasında yazdıkları...

EŞYODER’den İnsan Hakları Günü kutlaması

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) üye şairler ve ozanlar; 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nü, Odunpazarı Kent Konseyi binasında yazdıkları şiirleri okuyarak ve türküler söyleyerek kutladılar.

EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, İnsan Hakları Günü'nün anlam ve öneminden bahsetti. Şakar, "İnsan Hakları Günü ile ilgili şairlerimiz duygulanarak şiirler yazdılar ve bu şiirleri Odunpazarı Kent Konseyi binasında sıra ile okudular. Ozanlarımız Arif Çayır, Hasan Bakırcı kendileri besteledikleri türküleri sazları eşliğinde söylediler. Bu günle ilgili etkinliğimizi, şiir ve türkü şöleni havası içinde kutladık ve güzel bir gün oldu. İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan beyannamenin dünyanın her köşesindeki milyonlarca insanın umudu ve güvencesi olduğu unutulmamalıdır. Bu noktada insan haklarının, demokrasinin ve hukuk devleti ilkesinin korunması ve ileri götürülmesi herkesin görevidir" diye ifade etti.

EŞYODER’den İnsan Hakları Günü kutlaması

EŞYODER’den İnsan Hakları Günü kutlaması

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT