1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Evde kalan vatandaşa internet sağlayıcı firmalardan kötü sürpriz
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Evde kalan vatandaşa internet sağlayıcı firmalardan kötü sürpriz

Koronovirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamından devlet yetkililerinin ve ilgili kurumların virüsün yayılmaması için yapılan "evde kal" çağrısına uyarak evde kalan vatandaşların internetleri, internet sağlayıcı firmalar tarafından kesilmeye başlandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından dünya genelinde pandemi salgını olarak ilan edilen koronavirüsü (Covid19) tüm dünya genelinde önlenemez bir salgına dönüşmüş, binlerce kişi bu hastalığa yakalanmaya ve yine binlerce kişi hayatlarını kaybetmeye devam etmeye başlamıştır.

Bu salgın hastalık, ülkemize alınan tedbirlerin erken uygulanmasına rağmen sonunda ülkemizde de görülmesi, hastalığa yakalanan ve ölen insanlarımızın olmaya başlamasından sonra bu salgın hastalıktan korunmak için bir dizi önlemler alındı ve alınmaya devam ediyor. Bu önlemlerden en önemlisi devlet yetkililerinin ve idarecilerinin vatandaşlara hastalığın yayılmaması için evlerinde kalmaları yönündeki "evde kal" çağrıları oldu. Bu çağrılara uyarak evde kalan vatandaşların internet sağlayıcı firmaların kötü sürprizi ile karşılaştı.

Sosyal yaşamından vazgeçerek kendini evde izole eden vatandaşın en büyük vakit geçirme kaynağı olan evdeki internetlerinin kotalarını erkenden aşıldığını ve aşım sonrasında internetlerinin kesildiğini öğrenen vatandaşlar şoke oldu. Bu da yetmezmiş gibi vatandaşlar, internetlerinin açılması için internet sağlayıcı firmalar ile iletişimde derdini anlatmak isterken sorun yaşadığı ve kapanan internetlerini açmak için muhattaplar bulamadığı, iletişim için mevcut internet sağlayıcı firmaların çağrı merkezlerinin ve müşteri temsilcilerinin aranıp saatlerce sesli mesaj hatlarında bekletildiği, sabrı olup da saatlerce çağrı merkezi ve müşteri temsilciliklerine ulaşan abonelerin, iletişim temsilcilerinin sistemlerinde güncelleme yapıldığı ve yardımcı olamayacağını ileriki zamanlarda tekrar araması yönündeki cevaplarına çok tepki gösterdiler.

Sosyal medya üzerinden bu duruma isyan eden vatandaşlar, ''evde kal'' çağrısına uyan izole olmuş evinden dünyada olup bitenleri öğrenmek için tek vakit geçirme aracı olan internetlerinin kesilmesi ve açılması için hiçbir yetkiliye ulaşılamamasına adeta isyan ediyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
3 Yorum