1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Ezbere Hadis Okuma Müsabakası Birincisi Mervenur Barutçu
Ezbere Hadis Okuma Müsabakası Birincisi Mervenur Barutçu

Ezbere Hadis Okuma Müsabakası Birincisi Mervenur Barutçu

Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi ‘’Ezbere Hadis Okuma’’ Müsabakasında finale kalan öğrenciler Umre ve Altınlarla ödüllendirildiler.

Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi ‘’Ezbere Hadis Okuma’’ Müsabakasında finale kalan öğrenciler Umre ve Altınlarla ödüllendirildiler.

Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan müsabakaya en az 40 Hadis ezberleyen öğrenciler arasından elenerek finale kalan 20 öğrenci katıldı.

İstiklal Marşı ve bir öğrenci tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Kabe-i Muazzama müezzinlerinden Ahmed Yunus’un okuduğu aşr-ı şerif ve kısa bir açıklamasını müteakiben okul müdürü Bekir Akman da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Hayatlarında Hep Peygamberin Dilinden Konuşacaklardır

Akman ‘’2014-2015 Öğretim Yılı Ezbere Hadis Okuma Yarışmamıza hoş geldiniz’’ diyerek başladı konuşmasına ve şöyle devam etti; ‘’Okulumuzda Ezbere Hadis Okuma Yarışmamızın 5. sini yapmanın şerefini taşıyorum. Kur’an ve Sünnet iki temel kaynak. Kur’anı yaşamak, hayata geçirmek, Peygamber’in Sünnetiyle olur. Sünnet olmadan asla İslam’dan söz edilemez. Peygamberimizin ağzından çıkan sözler vahiy eseridir. Ayet-i Kerimede; ‘O, nefis arzusu ile konuşmaz’ buyurulur. Bu evlatlarımız güncel argo kelimelerden kurtulup inci danesi gibi mübarek sözleri ezberleyerek ve hayatlarına uyarlayacaklardır. En az 40 Hadis ezberleyerek hayatlarında hep peygamberin dilinden konuşacaklardır. Öğrencilerimizin hazırlanmasında emeğini esirgemeyen tüm meslek dersleri öğretmenlerimizi, okulumuzun başarısında emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu yarışmalar sizlerle güzel. Katılımınızla evlatlarımızı memnun ettiniz. Allah da sizleri memnun etsin. Bu yarışmaya katkı sağlayan siz protokol üyelerine, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

İmam-Hatiplilerin Eniştesi Olarak Katlıyorum

‘’Bu programa İmam-Hatiplilerin eniştesi olarak katılıyorum zira benim eşim de İmam-hatip mezunudur’’ diyen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da kısa bir selamlama konuşması yaptı. Yazıcı konuşmasına şöyle devam etti ‘’Bu tür organizasyonlarda bulunan Müdürlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızı yetiştiren veli ve öğretmenlerimizi yürekten tebrik ediyorum. Belediye Başkanı şehrin emanet edildiği kişi demektir. Şehrin bugünüyle değil, 15-20 sene sonrasıyla da ilgilenen kişidir. Toplumun ve medeniyetine sahip gençlerimizi kutluyorum’’ dedi.

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve İstanbul İl Müftü Yardımcısı Caner Akdemir de birer selamlama konuşması yaptıktan sonra Ezbere Hadis Okuma Yarışmasına geçildi.

601 Hadis Ezberleyen Mervenur Barutçu Yarışmanın Birincisi Oldu

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucuna göre finalde yarışan 20 öğrencinin sıralaması belirlendi.

Buna göre yarışmanın birincisi 601 Hadis ezberleyerek katılan Mervenur Barutçu oldu.

İkinci, 511 Hadis ezberleyen Beyza Demirci ve 401 Hadisle katılan İlknur Kılıçsokan da üçüncü oldu.

Yarışmacılara Umre ve Altın Yağdı

Finale kalan tüm öğrenciler istisnasız Umre ile ödüllendirilirken yine bu öğrenciler sıralamasına göre çok sayıda Altın ve muhtelif hediyelerle ödüllendirildiler.

Müsabakanın sonuna doğru Kartal Kaymakamı Cemil Aksak’ında katıldığı programda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz ve diğer protokol üyelerince verildi.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı Finale katılan tüm öğrencilerin istisnasız Umre ile ödüllendirileceği müjdesini verdi. Akabinde toplu fotoğraf çekildi. - HABER: Abdullah YADİGAR

dsc_0191.jpgdsc_0224.jpgdsc_0230.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.