Ezgi Mola'nın ifadeleri başına iş açtı! Musa Orhan'a hakaretten ceza!

Batman'da geçtiğimiz yıl intihar eden İpek Er'in kendisine cinsel saldırıda bulunduğu öne sürdüğü Musa Orhan'a hakarette bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola, 5 bin 200 TL para cezasına çarptırıldı.

Ezgi Mola'nın ifadeleri başına iş açtı!  Musa Orhan'a hakaretten ceza!

İpek Er Batman'ın Beşiri ilçesinde intihar girişiminde bulunmuş ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020'de hastanede hayatını kaybetmişti. Er, bıraktığı mektupta Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü. Orhan hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan en az 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Orhan tutuksuz yargılanması sonrası Ezgi Mola paylaşımda bulunmuştu. 

Ezgi Mola'ya, tecavüz zanlısı Musa Orhan'a hakaretten ceza!

2 YILDAN 4 AYA KADAR

Ezgi Mola'nın paylaşımı hakkında, Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın ardından iddianamede, Mola için 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ve 'hakaret' suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianame kabul edildi ve Mola hakkında dava açıldı. Bu kararın ardından Mola'ya sosyal medya üzerinden 'Ezgi Mola yanız değildir' etiketi açılarak destek yağdı. Başta siyasetçiler, müzisyenler, oyuncuların olduğu birçok kişi ünlü oyuncuya destek mesajları paylaştı.

Ezgi Mola'ya, tecavüz zanlısı Musa Orhan'a hakaretten ceza!

KARAR VERİLDİ

 'Basit yargılama' usulüyle görülen davada Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi kararını açıkladı. Mahkeme, Mola'nın, 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ve 'hakaret' suçunu işlediğine kanaat getirdi ve 90 günlük adli para cezasına çarptırdı. Eylemin aleni gerçekleşmesinden dolayı 105 güne çıkan ceza, 'cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri' göz önüne alınarak 65 güne düşürüldü.

Ezgi Mola'ya, tecavüz zanlısı Musa Orhan'a hakaretten ceza!

Mola'nın, 65 gün adli para cezasına (5 bin 200 TL) çarptırıldığı kararda hükmün açıklanması geriye bırakıldı.

 

0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT