1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Facebook'tan 7 Haziran'a özel uygulama

Facebook'tan 7 Haziran'a özel uygulama

Facebook, kullanıcıları için genel seçimlere özel "Oy veriyorum" butonunu uygulamaya sokacak.

Facebook'tan 7 Haziran'a özel uygulama

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcıların genel seçimlerde oy kullandıkları bilgisini arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan sağlayacak. Facebook'tan yapılan açıklamada; ABD, İngiltere, İskoçya ve Hindistan ile Avrupa Birliği Parlamentosu'ndaki çeşitli seçimlerde uygulanan "Oy veriyorum" özelliği, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde de kullanıma açılacak.
OY KULLANDIĞINI ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ

Facebook hesabı olan seçmenler, haber kaynaklarının en üstünde, "Seçimler bugün. Oy verdiğini paylaş ve daha fazla bilgi al" ifadelerini içeren bir mesaj görecek. Mesajın altındaki "Oy veriyorum" butonuna tıklayan kullanıcılar, hangi partiyi tercih ettiklerinin bilgisini girmeden, oy kullandıklarını arkadaşlarına duyurabilecek.

"DİĞERLERİNİ SANDIĞA GİTMEYE TEŞVİK EDECEĞİNİ UMUYORUZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Facebook Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Politikadan Sorumlu Uzmanı Elizabeth Linder, söz konusu özelliğin, seçimlerde oy kullanımını teşvik amacıyla oluşturulduğunu belirtti. Seçimlere katılımın önemine değinen Linder, " 'Oy veriyorum' butonunun, diğerlerini de sandığa gitmeye teşvik edeceğini umuyoruz" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT