1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

Ünlü teknoloji girişimcisi Fahim Saleh ABD'deki evinde ölü bulundu. Saleh'in ölüm haberi, kurucusu olduğu şirketlerden Pathao tarafından yapıldı. Ünlü girişimci evinde elektrikli testereyle parçalanmış şekilde bulundu. Peki Fahim Saleh kimdir? Detaylar haberimizde...

Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

ABD medyası, 33 yaşındaki Fahim Saleh'in başı ve uzuvlarının elektrikli testereyle parçalanmış halde bulunduğunu duyurdu. Saleh'in cesedini uzun süredir kendisinden haber alamayan kız kardeşi buldu. 

Bangladeş asıllı ABD’li bir girişimci olan Fahim Saleh, geçtiğimiz Pazartesi günü evinde katledilmiş şekilde bulundu. Elektrikli testereyle çeşitli uzuvları kesilmiş halde bulunan ceset, polis yetkililerini bile hayrete düşürdü. 

 Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

FAHİM SALEH KİMDİR? 

Bangladeş göçmeni bir ailenin oğlu olan Saleh, ilk şirketini lisedeyken kurdu. Saleh, 2015'te Bangladeş ve Nepal'de popüler olan Pathao'nun kurucuları arasında yer aldı.

Fahim Saleh, daha sonra Nijerya'daki motosiklet taksi uygulaması Gokada'nın kuruluşunda görev aldı. Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'ta bu yılın başlarında motosiklet taksilerin yasaklanmasıyla şirketin ağır bir darbe aldığı belirtiliyor.Özellikle Nijerya ve Bangladeş’teki popüler girişimleri ile tanınıyordu.

Gayri resmi nüfusu 20 milyonun üzerinde olduğu belirtilen ve trafik sıkışıklığıyla bilinen bu motosikletler kentin en yaygın ulaşım aracıydı.

fahim1-4ck5-001.jpg

NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

ABD medyasında geniş yankı uyandıran haberde, dikkat çekici bir detay da cesedin yanında bulunan elektrikli testere oldu. 

CNN'e göre, apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarında Saleh'in asansöre tamamen siyah giysiler içindeki yüzü maskeli bir kişiyle bindiği görülüyor.

Dairede başı ve uzuvları kesilmiş cesedin yanında prizde takılı olan bir elektrikli testere ve siyah torbaların da bulunduğu belirtiliyor. Adı açıklanmayan bir polis yetkilisi "Olay yerinde profesyonel bir cinayet işlenmişe benziyor" dedi.

HABERE YORUM KAT