1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fas, Kuveyt, Umman ve Filistin'de koronavirüs vakaları arttı

Fas, Kuveyt, Umman ve Filistin'de koronavirüs vakaları arttı

İSTANBUL (AA) - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı Fas'ta 358, Kuveyt'te 235, Umman'da 152, Filistin'de ise 97'ye yükseldi.Fas'ta koronavirüsle ilgili verilerin yayınlandığı internet sitesindeki açıklamada, ülkede 13 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının...

Fas, Kuveyt, Umman ve Filistin'de koronavirüs vakaları arttı

İSTANBUL (AA) - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı Fas'ta 358, Kuveyt'te 235, Umman'da 152, Filistin'de ise 97'ye yükseldi.

Fas'ta koronavirüsle ilgili verilerin yayınlandığı internet sitesindeki açıklamada, ülkede 13 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 358'e yükseldiği belirtildi.

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısının 23 olduğu aktarılan açıklamada, virüse yakalananlardan 11'inin ise iyileştiği ifade edildi.

- Kuveyt

Kuveyt Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Abdullah es-Sened de gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle vaka sayısının 235'e yükseldiğini aktardı.

Sened, virüse yakalananlardan 7'sinin daha iyileştiğini ve iyileşenlerin toplam sayısının 64'e yükseldiğini kaydetti.

- Umman

Umman Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 21 kişide daha virüs tespit edilen ülkede Kovid-19 vaka sayısının 152'ye yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada, virüse yakalananlardan 23'ünün iyileştiği aktarıldı.

- Filistin

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Milhim de yaptığı açıklamada, 6 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle ülkedeki vaka sayısının 97'ye yükseldiği belirtildi.


Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT