Fatih Erbakan altılı masayı yerden yere vurdu: "Gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladı"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Eskişehir'deki Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada altılı masayı eleştirerek," Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok" dedi.

Yeniden Refah Partisinin Eskişehir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi dün yapıldı. Kongrede tek listeyle seçime giren Osman Mandacı, Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı olarak seçildi. Kongreye katılan Parti Genel Başkanı Fatih Erbakan, gerçekleştirdiği konuşmada CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti'den oluşan altılı masa hakkında çarpıcı ifadeler kullanarak sert eleştirilerde bulundu.

Fatih Erbakan altılı masayı yerden yere vurdu: Gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladı

"CUMHURBAŞKANLIĞI REKABETİ ARTARAK DEVAM EDİYOR"

Altılı masanın şimdiden koltuk kavgasına düştüğünü belirten Fatih Erbakan," Karşınıza bir altılı masa çıkıyor ve daha şimdiden koltuk kavgasına düştüklerinin sinyallerini vermeye başladılar. Sen mi cumhurbaşkanı olursun? Ben mi bakan olurum? Masanın bir tarafında eski AK Partili başbakan, bakanlar ve eskiden AK Parti hükümetlerinde görev yapanlar. Masanın diğer tarafı eskiden AK Parti’de görev yapanlardan cumhurbaşkanı olmaz, diyor. Bizim eski AK Partili bakanlar, başbakanlar masanın bu tarafına cevap veriyor. Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı kendisi cumhurbaşkanı olmak isterken, İYİ Parti tarafı başka bir aday çıkarmak istiyor. Bu yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan'ıyla, CHP Genel Başkanı arasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı rekabeti her geçen gün artarak devam ediyor." dedi.

Fatih Erbakan altılı masayı yerden yere vurdu: Gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladı

"MASADAKİLERİN ÜLKENİN TEMEL PROBLEMİYLE İLGİLİ ÇÖZÜM ÖNERİSİ YOK"

Sözlerine devam eden Erbakan şu ifadeleri kullandı:

"Bütün bunların üstüne CHP’li Bolu Belediye Başkanı kendi genel başkanını cesaretsizlikle suçluyor, aday olamayacaksan ben çıkıyım aday olayım, çekil önümde durma diyor. Böyle bir tablonun içerisinde biz ne diyoruz. Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok”

Fatih Erbakan altılı masayı yerden yere vurdu: Gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladı

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN