1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Fatih Eryılmaz'dan Basın Bayramı Kutlama Mesajı
Fatih Eryılmaz'dan Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Fatih Eryılmaz'dan Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (eski) İstanbul Milletvekili Adayı Fatih Eryılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlayan bir yazılı bir mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (eski) İstanbul Milletvekili Adayı Fatih Eryılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlayan bir yazılı bir mesaj yayınladı.

24 Temmuz’un Türk Basını’nda sansürün kaldırılmasının yıldönümü olarak kutlanması nedeniyle açıklama yapan Fatih Eryılmaz, yazılı, görsel ve işitsel yayın kuruluşlarında görev alan tüm çalışanların Basın Bayramı’nı kutladı.

Fatih Eryılmaz açıklamasında “Bugün, basında sansürün kaldırıldığı gün... Bugün basın emekçisinin bayramı... Ve biz bayramı bayram gibi kutlamak varken, tam 106 yıl sonrasında yeniden sansür içinde karşılıyoruz bugünü...” dedi.

Eryılmaz açıklamasının devamında; “Kutlama yapamıyoruz; çünkü gazeteciliğin suç faaliyeti olarak görüldüğü ülkemizde, terör örgütü suçlamasıyla gazeteci arkadaşlarımız basın özgürlüğünü sağlamak uğruna kendi özgürlüklerinden alıkonuldu. Bugün, 25 basın emekçisi hala hapishanede... Dışarda olanlar ise haklarında açılmış davalar nedeniyle hak mücadelesini sürdürmekte…

Kutlama yapamıyoruz; çünkü gazeteciler mesleklerinin gereklerini yerine getirmeye çalışırken hedef haline getiriliyor; darp ediliyor, şiddete maruz kalıyor. Ne yazık ki, son 6 ayda büyük çoğunluğu kamu görevlileri tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 165 basın emekçisi yaralandı.

Kutlama yapamıyoruz; çünkü bu ülkede basın emekçileri "ya tarafsındır ya da karşı” anlayışı ile kutuplaştırılıyor. Ve öyle bir ülke düşünün ki; bundan sonra yazmak, hükümetin belirlediği kriterlerle sınırlandırılacak, hükümet "gazeteci olabilir” mührünü basınca gazeteci olunacak.

Kutlama yapamıyoruz; çünkü gazeteciler öldürülüyor ve biz faillerini her nedense bir türlü bulamıyoruz (!)

Kutlama yapamıyoruz; çünkü şeker yiyebilmesi gereken çocuklar sokak ortasında öldürülüyor, kâr hırsı uğruna emekçiler kurban ediliyor, kadınlar sırf kadın oldukları için katlediliyor; ancak yayın yasakları nedeniyle biz insana dair hiçbir şeyi yayınlayamıyor, yazamıyor, çizemiyor ve düşünemiyoruz ve olan biten her şeye duyularımızı ve duygularımızı kapatmaya zorlanıyoruz.

Bizler bu kara tabloya inat, bize sunulmak istenenlere inat, her türlü baskı ve şiddetten uzak, kendimizi özgürce ifade edebileceğimiz, ifadelerimizden dolayı yargılanıp yadırganmayacağımız, öldürülmeyeceğimiz ve bayramımızı gerçekten bayram havasında kutlayacağımız güzel günlere inanıyoruz… Bu duygu ve düşüncelerle Basın Bayramınızı kutlar, beraberce kutlayacağımız daha güzel bayramlar dileriz.” İfadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.