1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fatih Terim tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu

Fatih Terim tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu

Yaklaşık 1 hafta önce koronavirüs teşhisi ile tedavi gören Galatasaray'ın tecrübeli çalıştırıcısı Fatih Terim hastaneden taburcu oldu. Terim, tedavinin sonraki aşamasını evden devam ederek geçirecek. Tecrübeli çalıştırıcının yanı sıra, Galatasaray ikinci başkanı Yusuf Günay'da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in test sonuçlarının pozitif olduğu ancak tedavisinin iyiye gitmesi sebebiyle tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesine karar verildiği açıklandı.

Terim'in tedavi gördüğü hastane Hospital Ulus, tecrübeli çalıştırıcının sağlık durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hastanenin yaptığı önemli açıklamalar ise şu şekilde:

23 Mart 2020 tarihinde Kovid-19 teşhisi ile hastanemizde yatan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün yapılan kan ve tomografi tektitleri sonucu, tedavisini gerçekleştiren Prof. Dr. Ferah Ece başkanlığındaki uzman hekimlerimizden oluşan komisyon kararı ile hastanemizden taburcu edilmiştir. Hastamızın, Sağlık Bakanlığı tedavi ve takip protokolü çerçevesinde hastanede bulunduğu 7 gün sonrasında her ne kadar testleri halen pozitif olsa da klinik bulgularındaki iyileşme ile tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesi ve gerekli olması halinde tekrar hastanemize gelmesi uygun bulunmuştur. Hastamız, 14 gün süreyle kendisi ve sevdikleri için evinde karantina uygulamasına devam edecektir. Sayın Terim ve bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimizle."

bolge

YÖNETİCİ YUSUF GÜNAY'DA AN İTİBARİYLE TABURCU EDİLDİ

Galatasaray'da Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim'in ardından Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın da test sonucu pozitif çıktı. Günay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "COVID-19 testim maalesef pozitif çıktı, genel durumum iyi, tedavime devam ediliyor. İyi dileklerini ileten tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum" açıklamalarında bulunmuştu.

Bugün Günay'ın yaptığı açıklamaya göre, Terim'in yanı sıra kendisininde taburcu edildiğini sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıkladı. 

İşte Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın açıklamaları:

 "Bir hafta süren tedavi sürecim başarıyla tamamlanarak an itibariyle taburcu oldum. Doktorlar ile sağlık personeline ve şifa dileklerini ileten herkese şükranlarımı sunuyor, tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum."

HABERE YORUM KAT