1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Fatih Tezcan'ın Atatürk tweeti tartışma yarattı

Fatih Tezcan'ın Atatürk tweeti tartışma yarattı

Yazar Fatih Tezcan'ın 29 Ekim'de Yeni Şafak Gazetesinin Cumhuriyet Bayramı ilanı hakkında yaptığı yorum infial yarattı. Attığı tweet ile gündem olan Tezcan'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Eski AK Partili Burhan Kuzu'da Tezcan'a tepki gösterdi.

Fatih Tezcan'ın Atatürk tweeti tartışma yarattı

Yazar Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama skandal bir tepki gösterdi. Tezcan'ın yorumu, sosyal medyada infial yarattı ve '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i ile gündem oldu.

Tezcan, Yeni Şafak gazetesinde bulunan Turkcell reklamını eleştirdi. Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda skandal ifadeler kullandı.

SKANDAL PAYLAŞIM

Tezcan, “‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...” paylaşımında bulundu.

BURHAN KUZU: TEK DERDİ PROVAKASYON

AK Parti eski Milletvekili ve anayasa profesörü Burhan Kuzu ise Tezcan’ın sözlerine sert tepki gösterdi:"Fatih Tezcan yine zırvalamış, tek derdi provokasyon. Atatürk’e ve Cumhuriyete karşı ağır sözler söylemeye devam ediyor. Bunları tasvip etmek mümkün değildir. Muhtemelen bir yerler adına bu tür deli saçması sözleri sarfetmiştir. Gerekli soruşturma başlatılmalıdır."

640xauto.jpg

 

HABERE YORUM KAT