1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fatih'te 2. el kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Fatih'te 2. el kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Fatih Belediyesi ilçede belirli noktalara yerleştirdiği kumbaralardan topladığı kıyafetleri kullanılabilir hale getirerek, ihtiyacı olanlara dağıtacak

Fatih'te 2. el kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

İSTANBUL (AA) - Fatih Belediyesi ilçede belirli noktalara yerleştirdiği kumbaralardan topladığı kıyafetleri kullanılabilir hale getirerek, ihtiyacı olanlara dağıtacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, Fatih Belediyesi'nin 2. el kıyafet, tekstil, çanta ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir proje hayata geçirdiği belirtildi.

İlçede birçok noktaya yerleştirilecek kumbaralardan toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir hale getirilerek ihtiyacı olanlara dağıtılacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Proje kapsamında ilk etapta ilçede belirlenen ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı Çarşamba ve Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Parkları ile semt konaklarına kumbaralar konumlandırıldı. İlerleyen günlerde farklı park, meydan ve ana arterlere de kumbaralar konulmaya devam edecek. Toplanan kıyafetler, kullanılabilir olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrılacak. Kullanılabilecek olanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılacak durumda olmayanlar ise geri dönüşüm işlemleriyle elyaf ve iplik haline getirilecek. Bu çalışma ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir kent bırakmak için sıfır atık prensibi hedef alınarak, buna entegre bir yaklaşımla atıkların yönetimi sağlanmaya çalışılacak."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT