1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Fen Lisesi Bilim Merkezinde

Fen Lisesi Bilim Merkezinde

Milli Eğitim Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde Kırıkkale Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri...

Fen Lisesi Bilim Merkezinde

Milli Eğitim Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde Kırıkkale Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Konya Bilim Merkezini gezme imkânı buldu.

İmzalanan protokol anlaşmasına göre Türkiye'deki tüm fen liselerinin öğretmen ve öğrencileri 4 yıl boyunca Konya Bilim Merkezinde ücretsiz ağırlanacaklar. Ülkenin her yerinden bilim merkezine gelecek öğretmen ve öğrenciler etkileşimli sergi galerilerini gezme, eğitim programlarına ve bilim seminerlerine katılma olanağına sahip olacak. Sağlanan bu fırsatı değerlendiren Kırıkkale Fen Lisesinden fizik öğretmeni Refik Sungurtaş, biyoloji öğretmenleri Recai Turgut ve Meryem Ercan ve kırk öğrenci, Konya Bilim Merkezini rehber eşliğinde gezdi, uygulama programlarına katıldı.

Fen Lisesinden Konya'ya giden grubun sonraki adresi Mevlana Müzesi oldu. Öğrenciler, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin kabrini ziyaret etti ve türbenin diğer ziyarete açık alanlarını tek tek gezdi.

Fen Lisesi Bilim Merkezinde

Fen Lisesi Bilim Merkezinde

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT