1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fenerbahçe Kulübü'nün, depremzedeler için yaptığı yardım Elazığ'a ulaştı

Fenerbahçe Kulübü'nün, depremzedeler için yaptığı yardım Elazığ'a ulaştı

Elazığ'nın Sivrice ilçesinde yaşanan deprem için, Fenerbahçeli taraftarlar geçtiğimiz günlerde depremzedeler için takdir edilesi bir destekte bulunmuştu. Yardım malzemeleri ise deprem bölgesine göndermek üzere maç sonunda ve Yoğurtçu parkında toplanmıştı. Bu yardım malzemeleri ise, bugün itibari ile Elazığ'a ulaştı.

Elazığ ve Malatya'yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bir çok yerden depremzedeler için yardım eli uzatılırken, Fenerbahçeli taraftarlar harekete geçmiş ve bir yardım eli de onlar uzatmışlardı. Deprem bölgesi için Kadıköy Belediyesi'nin başlattığı "Kadıköy Paylaşıyor" yardımı kampanyasında, Yoğurtçu Parkı girişinde oluşturduğu yardım noktasına Fenerbahçeli taraftarlar katkıda bulunmak için adeta birbirleriyle yarışmışlardı.

Sarı-Lacivertliler getirmiş oldukları bot, battaniye, mont ve battaniye gibi kışlık kıyafetlerin yanı sıra bebek bezi ve hijyenik ped gibi malzemeler Kadıköy Belediyesi'nin Yoğurtçu Parkı'nda oluşturmuş olduğu noktada toplanarak yola çıkmak için hazır hale gelmişti. Maç sırasında da Kadıköy'de ise adeta yas havası vardı.

MALZEMELER ELAZIĞ'A ULAŞTI

Takdir edilecek bu davranışı sergileyen Kadıköy Belediyesi ve Sarı-Lacivertli taraftarların depremzedeler için, yaptığı bu yardım an itibari ile deprem bölgesi Elazığ'a ulaşmış durumda. 

bolge gundem

 

FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR DA DEPREMİ UNUTMADI

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. TV8 ekranlarında canlı yayınlanan programda 51 milyon lira yardım toplandı. Fenerbahçeli futbolculardan Vedat Muriqi ve Serdar Aziz programa katılıp toplamda 30 bin Türk Lirası bağışta bulunup depremzedelere destek oldu. 

bolge gundem

NE OLMUŞTU?

Geçen cuma akşamı saat 20.55’te meydana gelen Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası 39 kişi hayatını kaybetmişti. Enkaz altında kalan 45 kişi sağ kurtarılırken, 1607 kişi yaralanmıştı. AFAD, 1607 vatandaştan 1516’sının taburcu edildiğini açıklamıştı. 91 kişinin hastanede tedavisi sürüyor.

bolge gundem

HABERE YORUM KAT