1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fenerbahçe Pendik´e Taşınıyor

Fenerbahçe Pendik´e Taşınıyor

Fenerbahçe Pendik´e Taşınıyor
      Kurna Köy sınırları içinde bulunan 600 dönümlük arazide sarı-lacivertli kulübün tüm branşları bir arada olacak, yüzme havuzlarının, salonların, atletizm pistinin ve 16 futbol sahasının bulunacağı muhteşem bir tesis kurulacak 
 
PENDİK PROJESİ 
 
      Sarı-lacivertli kulübün bünyesinde bulunan tüm branşların birlikte faaliyet göstereceği tesislerin hizmete girmesiyle tüm Fenerbahçe ailesi bir arada olacak. 
 
      Altyapıdaki futbolcular artık ağabeylerini görüp izleyebilecek. Çeşitli ebatlarda yapılacak 16 futbol sahasında gençler, dünya yıldızlarından bire bir eğitim alacak. Diğer yanda üst düzeyde yapılacak atletizm pistinde atletler koşacak. Kapalı yüzme havuzlarında 2020 olimpiyatları için yeni isimler yetişecek. Voleybol ve basketbolun tüm branşları da planlanan bu tesiste yer alacak. 
 
      Arazi Pendik Kurna Köy sınırları içinde yer alan ve İstanbul Park yolunun hemen yakınındaki bir bölgeyi kapsıyor. 600 dönüm arazi üzerine düşük yoğunluklu imar uygulaması kapsamında spor sahaları ve tesisler yapılacak. Sahaların yanında 30 bin metrekare tesis inşa edilmesi planlanıyor. Kompleks, sarı-lacivertli kulübün profesyonel, genç; tüm oyuncularına ev sahipliği yapacak. Altyapıdaki sporcular tesislerde kalacak, tesis içindeki Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nda eğitim görecekler. Tam anlamıyla bir bütünlük sağlanacak. 
 
BAŞVURU YAPILDI 
 
      Arazinin Fenerbahçe Kulübü'ne tahsisi için yönetim başvuru yaptı. Maliye Bakanlığı'na ait olan arazi Pendik Belediyesi'ne "sportif amaçlı tesisler yapılması" için tahsis edildi. Sarı-lacivertli yönetim bu dev arazi için Maliye Bakanlığı ve Belediye ile temaslarını sürdürüyor. İki hafta içinde çıkacak kararın olumlu olması bekleniyor. İşin resmiyet kazanmasının ardından inşaat çalışmaları başlayacak. 4 yıl içinde tüm branşların buraya taşınması hedefleniyor. 
 
ESKİ TESİSLER NE OLACAK? 
 
      Peki bu branşların şu an faaliyet gösterdiği Dereağzı ve Samandıra tesisleri ne olacak? Dereağzı tesisleri konumu itibariyle daha çok turistik amaçlar için kullanılacak. Samandıra Tesisleri ise Orman Bakanlığı'na ait. Bakanlık bu tesisi vatandaşların faydalanması için zamanında Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis etmişti. Ancak bu alan Fenerbahçe'nin kullanımına verilince bakanlık bu duruma itiraz etmişti. 
 
      3. köprü güzergahında yer alan dev arazi ayrıca kulübün futbolcular için yaptırdığı Millenium Evleri ile karşı karşıya bulunmakta. Yabancı futbolcular, konakladıkları bu evlerden araçla 1-2 dakika içinde tesiste olabilecek. 
 
2020'YE DESTEK 
 
      Yapılması planlanan tesislerin ayrıca 2020 Olimpiyat Oyunları için de büyük avantaj olacağının ve birçok sporcunun bu tesislerden faydalanacağı ifade edildi. 
 

HABERE YORUM KAT