1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ elebaşının en yakın ismi Bekmezci tutuklandı

FETÖ elebaşının en yakın ismi Bekmezci tutuklandı

FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden olan ve canlı kurye görevi yaptığı belirlenen Yusuf Bekmezci tutuklandı.

FETÖ elebaşının en yakın ismi Bekmezci tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de örgütün sözde Karşıyaka imamı Akif Sarı ile aynı evde yakalanan FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden olan Yusuf Bekmezci gözaltına alınmıştı.Bugün adliyeye sevk edilen Yusuf Bekmezci, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ALINAN SAVUNMALARI KABUL ETMEDİ

Elebaşı Fetullah Gülen ile birlikte FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün kuruluş aşamasındaki çekirdek kadro içerisinde yer alan, örgütün finansal organizasyon ve şemasının kurucuları arasında bulunan, elebaşının yakın arkadaşlarından olup örgüt içerisinde "Kadim Abi - İrşatçı" gibi sıfatlarla tanınan Pekmezci, silahlı terör örgütünün ilk kurumsallaşma hareketlerinden Akyazılı Orta ve Yüksek Eğitim Vakfı’nın kurucuları arasında yer aldı. Bu süreç öncesinde ise örgütün bizzat kasası konumunda olan, örgüt içi anlaşmazlıkları çözen ve örgüt içi il – bölge – ülke imamlarının dahi üzerinde sözde “manevi” bir konumda bulunan zanlı Bekmezci, alınan savunmaları kabul etmedi. Pekmezci, dosya kapsamındaki delillere göre TCK’nın 314/1 maddesi anlamında “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçunu işlediği iddiasıyla sevk edildiği İzmir Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
Aynı operasyonda yakalanan terör örgütünün yönetici kadrosundaki önemli isimlerinden Mehmet Fatih Arslan ise yakalandığı gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

NE OLMUŞTU?

2016 yılından bu yana yakalama emri ile aranan FETÖ silahlı terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'in en yakınındaki isim olan ve "kadim abi" diye tanınan Yusuf Bekmezci, İzmir'de yakalandı. Bekmezci ile birlikte yine yakalama emriyle aranan sözde Karşıyaka 'eyalet imamı' Akif Sarı da aynı evde yakalandı.

GÜLEN'LE BİREBİR GÖRÜŞEBİLEN BİRİ

Operasyonda örgüt mensuplarına verilmek üzere ayrı zarflara konulmuş 41 bin 466 dolar ile 66 bin 625 liralık banknot ve önemli örgütsel dokümanlar ele geçirildi.Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile birebir görüşebilen en yakın isimlerden Bekmezci'nin, örgüt içi anlaşmazlıklarda sözü ve talimatlarına itimat edilen üst düzey isimler arasında yer aldığı ve mayıs ayında örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski Sinop Emniyet Müdürü Şeref Aytekin'in kayınpederi olduğu öğrenildi.  

 

HABERE YORUM KAT