1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ'cülerin 15 Temmuz'daki yeni görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ'cülerin 15 Temmuz'daki yeni görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimin sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerinde askerlerin görev dağılımı yaptığı ve bazı rütbeli darbecilerin televizyondan gelişmeleri takip ettiği görülüyor.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi davaları sürüyor. Ankara Ağır Ceza Mahkemesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığında yaşananlara ilişkin görülen davada, darbe gecesine ilişkin yeni görüntüler dava dosyasına delil olarak girdi.

GÖREV DAĞILIMI YAPMIŞLAR

Ortaya çıkan görüntülerde, darbe girişiminin ilk saatlerinde silahlı askerlerin nizamiye binasının önünde toplandığı görülüyor. Bir müddet sonra karargah nöbet kulübelerine ilişkin bilgilerin yer aldığı belgenin bir asker tarafından getirildiği görülüyor. Belgenin incelenmesinin ardından görev dağılımının yapıldığı, askerlerin bu kapsamda ayrıldığı kameralara yansıyor.

GELİŞMELERİ İZLEMİŞLER

Nizamiye binasına geçen bazı rütbeli darbecilerin, burada televizyondan darbe girişimine ilişkin gelişmeleri takip ettiği ve toplantıya devam ettiği kameralarca anbean kaydediliyor. Darbecilerin, toplantı yaptıkları salondan kaçtıkları anlar da kameralarca kaydedildi.

HABERE YORUM KAT