1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Filistin’de bir haftada 4 kişi öldü, bin 778 kişi yaralandı

Filistin’de bir haftada 4 kişi öldü, bin 778 kişi yaralandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul ettiğini açıklamasının ardından Filistin genelinde çıkan protesto gösterilerine...

Filistin’de bir haftada 4 kişi öldü, bin 778 kişi yaralandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul ettiğini açıklamasının ardından Filistin genelinde çıkan protesto gösterilerine İsrail güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti bin 778 kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Salı günü yayımladığı basın açıklamasında, işgal altındaki Batı Şeria'da ve Kudüs'te İsrail güvenlik güçlerinin protestoculara yaptığı müdahale sonucu 1399 kişinin yaralandığını, bunlardan 3'ünün de gerçek mermiyle yaralandığını belirtti.

İsrail işgal güçlerinin kullandığı plastik kaplı mermilerden 323 kişi, göz yaşartıcı gaz bombasından 998 kişi yaralandı. 24 kişi ise darp edilme, düşme ve yanma şeklinde yaralandı.

Gazze şeridinde ise Perşembe gününden beri 382 yaralandı. Gazze'de 85 kişinin kauçuk kaplı mermiyle yaralandığı, 235'inin gaz solumaktan, 12 kişinin dayak, düşme ve yanma şeklinde yaralandığı belirtildi. 21 kişi gaz bombasının isabet etmesinden yaralandı. 15 kişi ise bombardımandan yaralandı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT