1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!

Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!

Suriye'nin kuzeydoğusuna düzenlenecek olası harekat için Suriye Milli Ordusuna bağlı Hamza Tümeni askerleri Türkiye'ye hareket etti. Hamza Tümeni'nin, Ceylanpınar'da konuşlanacak görevli 14 bin askerin harekata peyderpey katılacağı öğrenildi.

Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!

Türkiye'nin Fıratın doğusuna yapacağı Güvenli Bölge Harekatına katılacak Suriye Milli Ordusuna bağlı Hamza Tümeni askerleri Türkiye'ye doğru harekete geçti.

Fırat'ın doğusuna düzenlenecek olası harekat için günlerdir hazırlanan Milli Ordu'ya bağlı Hamza Tümeni askerleri, son içtimalarını yaparak Suriye'den Türkiye'ye hareket etti.

FIRAT'IN DOĞUSU OPERASYONU SON DAKİKA...

Ağır silahlarla donatılan Hamza Tümeni Özel Kuvvetleri, otobüsler ile mühimmat yüklü TIR'lar ile Şanlıurfa'ya doğru yola çıktı. Ceylanpınar'da konuşlanacak Milli Ordu'ya bağlı Hamza Tümeninde görevli 14 bin askerin peyderpey harekata katılacağı öğrenildi.

Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!Fırat'ın doğusu operasyonu için 14 bin Milli Ordu askeri yola çıktı!

HABERE YORUM KAT