1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Flaş iddia! Koronavirüs New York'a Asya'dan değil Avrupa'dan geldi

Flaş iddia! Koronavirüs New York'a Asya'dan değil Avrupa'dan geldi

New York Times gazetesinde flaş bir iddia yer aldı. Bu iddiaya göre; farklı araştırma gruplarının çalışmasının sonucunda şu an tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs (Kovid-19) salgınının New York’a Asya'dan değil Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiği ortaya kondu

Flaş iddia! Koronavirüs New York'a Asya'dan değil Avrupa'dan geldi

New York Times gazetesinde yeni bir iddia ortaya atıldı. ABD’nin New York Times gazetesinde yer alan haberde, yeni yapılan araştırmalara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Asya’dan değil Avrupa’dan New York’a taşındığı iddia edildi.

İLK TEYİT EDİLDİİĞİ TARİHTEN HAFTALAR ÖNCE VARDI

New York Times’ın internet sayfasında yer alan haberde, New Yorklulardan alınan koronavirüs genomlarını analiz eden farklı araştırma gruplarının, koronavirüsün ilk teyit edildiği tarihten haftalar önce, şubat ortasında, New York bölgesinde var olduğunu ve bölgeye Asya'dan değil Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiğini ortaya koyduğu bilgisine yer verildi.

Habere göre, Mounth Sinai Icahn Tıp Fakültesinde laboratuvar çalışmaları yapan Genetik Bilimci Harm van Bakel, ekibi ile yaptığı çalışma sonucu, Kovid-19 salgını için, "Çoğunlu açıkça Avrupalı" teşhisinde bulundu.

BENZER SONUÇLARA ULAŞILDI

Gazetede, New York Üniversitesi Grossman Tıp Fakültesi bünyesinde yapılan başka bir çalışmada da farklı bir grup vaka üzerinde çalışmasına rağmen çarpıcı şekilde benzer sonuçlara ulaşıldığı belirtildi.

Araştırmalarda ayrıca, virüsün belirtilenden daha önce gizlice yayıldığını, sıkı bir test programı uygulanması durumunda çok daha önceden bunun tespit edilebileceği iddia edildi.

HABERE YORUM KAT