1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Foça Deniz Üs Komutanlığına ziyaretçi akını

Foça Deniz Üs Komutanlığına ziyaretçi akını

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümü ve Şehitler Günü nedeniyle ziyarete açılan Foça Deniz Üs Komutanlığı, vatandaşların akınına...

Foça Deniz Üs Komutanlığına ziyaretçi akını

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümü ve Şehitler Günü nedeniyle ziyarete açılan Foça Deniz Üs Komutanlığı, vatandaşların akınına uğradı.

Foça İlçe Merkezinden kaldırılan servis araçlarıyla üsse gelen gaziler, şehit ve gazi yakınları, personel aileleri ile vatandaşlar önce Kıbrıs Barış Harekatı ve Terörle Mücadele müzelerine götürülerek gezdirildi ve bilgilendirildi. Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Aydın Şirin minik öğrencileri karşıladı, çeşitli hediyeler verilerek ikramlarda bulunuldu. Üs içinde bulunan şehitlik ziyaretinin ardından TCG Kalkan Hücumbotu, TCG Bafra ve TCG Bodrum korvetleri vatandaşların ziyaretine açıldı. Limanda konuşlu çıkarma gemilerinde ise gösteri maksatlı olarak indirme bindirme harekatı gerçekleştirildi.

Ziyaret ve gösterilerden sonra, aralarında Foça Kaymakamı Ali Çetin ve bazı daire müdürlerinin de yer aldığı heyet, gaziler, şehit ve gazi yakınları, personel aileleri ile vatandaşlar, Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Özden Yağcıoğlu'nun komutasındaki TCG Bodrum ve TCG Bafra korvetleri ile denize açıldı. Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Özden Yağcıoğlu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yıl dönümü dolayısıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gemilerinin çeşitli limanlardan seyir faaliyeti icra ettiğini, kendilerinin de bu faaliyetlere Foça'daki gemilerle katıldıklarını söyledi. Tuğamiral Yağcıoğlu, "Gazilerimiz, şehit ve gazi yakınları, personel eş ve aileleri, lise öğrencileri ve halkımızla birlikte seyirde şehitlerimizi anmak üzere faaliyet icra etmekteyiz. TCG Bafra ve TCG Bodrum korvetleriyle denize açılıp denizde anma etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyoruz" dedi.

Foça Deniz Üs Komutanlığına ziyaretçi akını

Foça Deniz Üs Komutanlığına ziyaretçi akını

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT