1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Formula 1 Türkiye'ye geri dönüyor!

Formula 1 Türkiye'ye geri dönüyor!

Türkiye'nin Formula 1 pisti olan İstanbulPark, uzun yıllardır kullanım dışında. Dış basından gelen iddialara göre, İstanbulPark'ın yeniden Formula 1 seyircileriyle buluşabileceği söylendi.

Formula 1 Türkiye'ye geri dönüyor!

Türkiye'de 2005 yılında açılan İstanbulPark Formula 1 pisti, 6 yıl boyunca kullanılarak otomobil sporlarının 1 numaralı organizasyonunu ülkemizde ağırlamıştık. 2011 yılının ardından kapatılarak, kaderine terk edilen İstanbulPark için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Sky Sport Italia'nın haberine göre, Formula 1'in bu sezonunda Türkiye ayağı olacak ve yarışçılar İstanbulPark'ta yarışacak. Yarış için tarihte veren Sky Sports, 15 Kasım'ı belirtti. Dünyada koronavirüs salgını etkisiyle birçok spor organizasyonu sekteye uğramıştı. Bu organizasyonlardan birisi de Formula 1. Yarış takviminde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle, İntercity İstanbulPark pisti yönetiminin en son yaptığı açıklamada ise takvimde yer almak için bekledikleri yönündeydi.

Formula 1 organizasyonuna dahil olmak için takvim içinde yer alan ülkelerden birinin çıkması ve sırada bekleyenlerden birinin onun boşluğunu doldurması gerekiyor.

KAYNAK (SÖZCÜ)

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT