1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Foursquare a İlk Sahip Çıkan Pendik Belediyesi

Foursquare a İlk Sahip Çıkan Pendik Belediyesi

Foursquare a İlk Sahip Çıkan Pendik Belediyesi

         Yer bildirimi anlamına gelen Foursquare, sosyal medyanın yeni buluşu. Facebook ve twitterda olduğu gibi toplum tarafından büyük ilgi görüyor. İnsanların gittikleri yerlerde yaptıkları check-inler sayesinde bulunulan mekânları üst sıraya taşıyan Foursquare, Amerika’dan sonra en çok Türkiye’de yoğun ilgi görüyor.  

        Her geçen gün kullanım oranı ve kullanıcı sayısı artan Foursquare’un İstanbul’un 39 ilçesini kapsayan bir araştırma yapıldı.

        Kadıköy birinci sırada yer alırken, Sultangazi sonuncu sırada yer aldı.

        En çok check-in yapılan lokasyon Kadıköy olurken onu sıra ile Beşiktaş ve Bakırköy izledi. En az kasyonun olduğu ilçelerin başında ise Sancaktepe Esenyurt ve Sultangazi ilçe lokasyonları yer aldı

       Lokasyon detaylarında Belediyelerde yer alıyor.

       Belediyelerin İlçe lokasyonları ile ilgili ayrıntı lokasyon detaylarında saklı. Bu kapsamda ilçe telefon numaraları bölümünde ilçe belediyelerinin çağrı merkezleri yer alıyor. Ayrıca Twitter ve Web Sitesi bölümünde ise ilçe belediyelerinin bilgileri bulunuyor.

       Belediyeler arasında ilçe lokasyonunu ilk sahiplenen ilçe Pendik oldu.

        Pendik Belediyesi tarafından oluşturulan lokasyon bilgileri tam ve eksiksiz. Belediye ilçenin tanıtılması için lokasyonun ilk beş fotofrafını belirli aralıklarla güncelliyor. Twitter'da paylaşılan her check-in'de belediyenin Twitter adresi otomatik olarak mention ediliyor. Böylece ilçe lokasyonunda check-in yaparak  Twitter  hesabından paylaşanlar belediyenin  Twitter   profiline de sorunsuz ulaşabiliyor.

 

HABERE YORUM KAT