1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. FOX TV Frekans Ayarları 2021 - FOX TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

FOX TV Frekans Ayarları 2021 - FOX TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan FOX TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca FOX TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

FOX TV Frekans Ayarları 2021 - FOX TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla FOX TV frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel FOX TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

FOX TV Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

FOX TV Frekansı ayarı 12336, Sinyal oranı 5520, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay TR şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: FOX TV

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12336

Sinyal Oranı : 5520

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay TR

FEC : 3/4

Audio PID : 2975

Video PID : 2875

Kapsama Alanı : TR

Bu içerikteki FOX TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

43-004.png

FOX TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

FOX TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

FOX TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

FOX TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

FOX TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

FOX TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

FOX TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

FOX TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT