1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. Galata Wind Enerji A.Ş. halka arz ediliyor! İşte arz talep toplama tarihleri ve izahnamesi...

Galata Wind Enerji A.Ş. halka arz ediliyor! İşte arz talep toplama tarihleri ve izahnamesi...

Galata Wind'in halka arz talebini SPK onayladı. Galata Wind halka arz hisse fiyatı ve borsa kodu nedir? İşte Galata Wind halka arz talep toplama tarihleri ve izahnamesi ve detaylar haberimizde...

Galata Wind Enerji A.Ş. halka arz ediliyor! İşte arz talep toplama tarihleri ve izahnamesi...

Yenilenebilir enerji alanında güneş ve rüzgâr kaynaklarıyla elektrik üretimi yapan, Galata Wind Enerji A.Ş.'nin sermayesinin %25'ine karşılık gelen Doğan Holding'e ait 13.369.787.000 adet payları halka arz ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayladığı halka arzın hisse fiyatları ve borsa kodu belli oldu. Peki Galata Wind halka arz hisse fiyatı ve borsa kodu nedir? İşte Galata Wind halka arz talep toplama tarihleri ve izahnamesi ve ayrıntılar...

GALATA WİND HALKA ARZ HİSSE FİYATI VE BORSA KODU NEDİR?

Galata Wind Enerji halka arz ile ilgili Doğan Holding'ten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada "Yenilenebilir enerji alanında güneş ve rüzgâr kaynaklarıyla elektrik üretimi yapan, toplamda 269 MW kurulu güce sahip doğrudan bağlı ortağımız Galata Wind Enerji A.Ş.'nin sermayesini temsil eden hisselerinin kayda alınması ve halka arz başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Doğrudan bağlı ortaklığımız Galata Wind Enerji A.Ş.'nin tamamı ödenmiş toplam 534.791.457,65 Türk Lirası sermayesini temsil eden tamamı nama yazılı ve 1 Kuruş itibari değerdeki toplam 53.479.145.765 adet paylarından, toplam sermayesinin %25'ine karşılık gelen 13.369.787.000 adet payları halka arz edilecektir.

Ayrıca buna ilave olarak, Galata Wind Enerji A.Ş.'nin toplam sermayesinin %5'ini temsil eden 2.673.957.000 adet payları da "ek satış hakkı" kapsamında halka arza konu edilebilecektir. Bu itibarla "ek satış hakkı" kullanımı dahil, Galata Wind Enerji A.Ş.'nin toplam sermayesinin %30'unu temsil eden 16.043.744.000 adet payları halka arz kapsamında olacaktır." denildi.

İşte Galata Wind halka arz borsa kodu

Galata Wind Enerji A.Ş. ("GWIND") payları Borsa İstanbul A.Ş. "Yıldız Pazar"da işlem görecektir.

Halka arz talep toplama tarihleri:

Galata Wind Enerji halka arz talep toplama taihleri 15-16 Nisan 2021 olarak belirlendi.

Halka arz hisse fiyatı:

Bir lot payın nominal değeri 1 TL (100 ADET 1 KR DEĞERİNDE PAY) olup, 1 TL nominal değerli paylar 5,06 TL'den satışa sunulacaktır.

Önemli Bilgilendirme: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT