1. HABERLER
  2. SPOR
  3. GALATASARAY
  4. Galatasaray'da Fatih terim ve Sacha Boey basın toplantısı düzenledi!

Galatasaray'da Fatih terim ve Sacha Boey basın toplantısı düzenledi!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve yeni transferlerden Sacha Boey, yarın akşam oynanacak UEFA Avrupa ligi maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da Fatih terim ve Sacha Boey basın toplantısı düzenledi!

Yarın akşam UEFA Avrupa Ligi play-off turu ikinci maçında Randers ile karşılaşacak olan Galatasaray'da bu teknik direktör Fatih Terim ve yeni transferlerinden Sacha Boey, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim ve Sacha Boey'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Sacha Boey:

"KENDİMİ GELİŞTİRMEK İÇİN BURAYA GELDİM"

"Oynadığım büyün maçlar iyi geçti. Takım olarak da iyi sonuçlar aldık. Yeni takıma adapte olmak için teknik ekip ve arkadaşlarım bana kolaylık sağladı. Bu süreç iyi geçti diyebilirim. En büyük önceliğim kolektif bir oyun oynamak. Kendimi geliştirmek için buraya geldim. Gerekli çalışmaları yapacağım. Sahada en iyisini vermeye çalışıyorum."

"CELTİC DE İSTEDİ AMA GALATASARAY'I SEÇTİM"

"Celtic'in transfer isteği vardı ama Galatasaray daha büyük bir takım. Tercih yaptığım zaman daha büyük olduğu için Galatasaray'ı seçtim. Buraya gelmeden önce 1-2 oyuncuyu biliyordum. Gelince diğer arkadaşlarla tanıştım. Birbirimize adapte olmamız lazım. Galatasaray'ın hedefi birinci sıradır. Biz de Galatasaray'ı en üst sıraya taşımak için çalışıyoruz."

"GALATASARAY'I ÇOCUKLUĞUMDAN BİLİYORUM"

Galatasaray'ı çocukluğumdan biliyorum Avrupa'daki maçlarından, PSG'ye karşı oynamışlardı. İdol olarak Hakimi ve Marcelo'yu gördüğümü söyleyebilirim. Hücuma çıkmayı seviyorum, ileri çıkıp gol attırmayı çok seviyorum. Diğer bahsedilen şeyler de modern bir bekin görevleri. Ben görevimi yapıyorum. Amacım Avrupa sahnesinde olmak ve her zaman şampiyonluk için oynamak. Bunun için Galatasaray'ı tercih ettim. Yarın çok önemli bir maç oynayacağız gruplara kalmak için. Avrupa'da olmak istiyoruz. En iyi şekilde maçı geçeceğimizi düşünüyorum."

Fatih Terim:

"BU TRANSFER POLİTİKASINA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"

"Bu transfer politikasına devam etmek istiyoruz. Yüksek gibi görünen transfer bedellerini kabul edilebilir bir maaş skalasıyla dengeleyecek gittiğimizi düşünüyorum. Böylelikle hem yarışmacı bir takım hem de ciddi bir yatırım yapıyoruz. İnanıyorum ki ileride bu yatırımlar ileride Galatasaray'a önemli karlar getirerek dönecek. Birkaç yıldır Avrupa ile olan rekabetimizi anlatırken altını çizdiğim önemli unsurlardan bir tanesini de onlarla bu şekilde başa çıkabileceğimizi düşünüyorum."

"GALATASARAY'I GENÇLER TARAFINDAN İSTENEN KULÜP OLDUĞUNU GÖRÜYORUM"

"Galatasaray'ın gençler tarafından istenen bir kulüp olduğunu görüyorum. Burada hem bizimle kazanacakları kupalarla önemli başarılar elde ederken hem de performanslarıyla daha büyük liglere gideceklerini düşündüklerine inanıyorum. Biz böyle bir modele geçmeyi planladık, yavaş yavaş da o tarafa doğru gidiyoruz. Dönüşerek, değişerek ve kazanarak bu mücadeleyi sürdüreceğimizi düşünüyorum."

"GERÇEKLEŞMEK ÜZERE OLAN BİR TRANSFERİMİZ VAR"

"Gelenler kadar gidenler de önemli. Futbolun doğasında olan şey. Son maçtan sonra da söyledim. Ederini bulan her oyuncuyla Galatasaray yollarını ayırabilir. Gelen bazı teklifler var. Burada tek tarafın değerlendirmesi yetmiyor, iki tarafın değerlendirmesi gerekir. İki taraf da maddi manevi mutlu olursa böyle bir şey gerçekleşir. Şu anda gerçekleşmek üzere olan bir transferimiz var biraz sonra bitmesiyle ilgili bilgi verilir. Falcao ve Babel'e teklif olup olmadığını bilmiyorum. Bununla yöneticilerimiz ilgileniyor. Varsa da henüz gerçekjleşmiş bir şey yok. Bu isimler önemli isimler. İsteyenler vardır muhakkak."

"MORUTAN BİTTİ DİYEBİLİRİZ"

"Son saniye bir sorun çıkmazsa Morutan transferi bitti diyebiliriz. Yetenekli ve genç bir oyuncu katmak üzereyiz. 18 yaşından beri scout ekibimiz takip ediyor. Gelişimini takip ettiler. Onlara da teşekkür ederiz. Romanya bizim için daha değişik bir ülke anlamı taşıyor. Romanya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük oyuncuları Galatasaray bünyesinde oldu. Oradaki gençler Galatasaray'a büyük hayranlıklar duyuyor. Tabii ki Galatasaray önemli bir marka. İsmi her genci heyecanlandırıyor. Sadece Rumen de değil. Son 10 yıla baktığımızda en önemli jenerasyonun yavaş yavaş son birkaç yıla geldiğini görüyorum. Morutan'ın gelmekten mutlu olduğunu da duydum. Görüşmedim ama dün akşam buraya gelmişlerdi. Buna çok sevindim. Bir an evvel oynamaya da çok hevesli. Umarım tüm prosedürler en kısa zamanda hallolur ve kendisini sahada kullanmaya başlarız."

"ÖNEMLİ OLAN SIRTTA YAZAN NUMARA DEĞİL"

"Morutan çok yönlü bir oyuncu. Problem çözen özellikleri var, yaratıcı özellikleri var. Solak olmasına rağmen sağ kanatta da aktif. Kendisinden birçok pozisyonda yararlanabiliriz. Her yerde oynayabileceğini düşünüyorum. 10 numarayı biz Hagi'ye vermiştik. Bu konuyla ilgili biraz beklemeyi düşünüyorum. Bazı sürprizler yapabiliriz bu konuda. Önemli olan sırtta yazan numara değil, gövdedeki arma için verilen mücadeledir. Onun için eğer siz sırttaki numaraya bakmayıp armaya bakıp ona göre mücadele ederseniz unutulmazlar arasına girersiniz. 10 numara beklentilerin en yüksek olan numaraların başında gelir. Önceki yıllarda 10 numara alan oyuncuların normal performansta dahi kimseyi memnun etmediğinden ötürü dikkatli davranmayı düşünüyorum. Sezon sonuna da bırakabiliriz, bir sürpriz yapıp verebiliriz de. Kime? Onu bekleyip göreceğiz."

"HAYATIM BOYUNCA HAYALLERİM OLMAYA DEVAM EDECEK"

"Bu genç oyuncuları neden aldığımızı, planımızı söyledim. Sadece gençler olmayacak, tecrübeli, profesyonel, beklentimizin yüksek olduğu oyuncular da alacağız. Hayallerim bittiği zaman bizim burada olmamamız lazım. Hayatım boyunca hayallerim olmaya devam edecek. Olur olmaz, her zaman yakalayamazsınız. Hayal kurmaktan, en üst seviyeye bakmaktan asla vazgeçmeyeceksiniz. İlkleri, olmaz denilenleri başarmışsanız bu armayla, yenilerinden vazgeçemezsiniz. Yaptıysanız bir daha yapmanız beklenir. Bu baskı oluşturur mu? Oluşturur. Bu baskı da bizi hazır tutar. İnşallah bu beklentimiz gerçek olur."

"OLİMPİYAT STADI BASKI KURAMAYACAĞIMIZ BİR ORTAM"

"PSV ilk maçı domine etti, ikinci maçta biraz daha iyi oynadık. Şu anda tek sıkıntımız ligdeki kadroyla Avrupa'da oynayamamamız. Dediğim zincir bitmedi, geçen turda da sıkıntılar yaşadık ama geçmesini bildik. Orada iyi bir skor alabilirdik ama olmadı. Yarın gruplara kalmak istiyoruz. Seyircimize de büyük iş düşüyor. Kasımpaşa Stadı'nda oynamak istememizin bir sebebi de seyircimize yakın olmak. Olimpiyat Stadı futbol oynamaya müsait bir zemin ama sahaya çok uzak bir taraftar grubu, baskı kuramayacağınız bir ortam. Kasımpaşa'yı seçtik, kulübe de teşekkür ediyorum. "

"DAHA İYİ OLACAĞIZ"

"Gruplara kalmayı istiyoruz, inanıyoruz. Oraya gidince de ilerisine bakacağız. Ayın 2'sinde UEFA listesini vereceğimize göre oynamış oyuncuları yazma imkanımız var. Tam kadro yürüyeceğiz inşallah. 2-8 arası birileri gelirse belirli bir dönem Türkiye Ligi ile yetinmesi gerekecek. Her geçen gün biraz daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Gol geç gelince sanki çok zorlandık gibi bir algı görüyorum. Bütün istatistiklere bakılınca hem hücumda hem savunmada iyi işler yapmışız. En çok gol pozisyonuna giren takımız, en az pozisyon veren takımız. Gol sona kaldığı için bir algı oluştu ama buna katılmıyorum. Daha iyi olacağız."

"CEZALISI OLUYOR, SAKATI OLUYOR"

"Her maç bir tane ilk maçına çıkan oyuncuyla oynuyoruz. Cezalısı oluyor, sakatı oluyor. Her geçen günün bizim lehimize olduğunu düşünüyorum. Nelsson'un yerinde olmak hiç istemezdim. İlk maçınıza çıkıyorsunuz, geriye düşüyorsunuz, kazanmanız gerek... Buna rağmen çok iyi oynadı. Hatayspor ileri üçlüsü Süper Lig'deki en önemli hücumlardan. Bize çıkardıkları sıkıntıları her takıma çıkaracaklardır. Kaldı ki golde iki stoperimizin de ayağı kaydı. Bize böyle şeyler de hep oluyor."

"RAKİBE SAYGI DUYUYORUZ"

"Bizim en büyük sıkıntımız üçüncü gün maç oynamak. Cuma geldik pazartesi oynadık. Yarın maç oynayacağız. Cuma rejenerasyon, Pazar günü de Kasımpaşa maçı. Uzun da seyahatlerdeng eldik. Rotasyon için alışılmış bazı bloklardan vazgeçseniz sıkıntı olur, sezon içinde olsa halledebiliriz ama bloğu yeni oluşturmaya çalışıyoruz zaten. Kendimize en olması gereken kadroyla çıkacağız. Son kadroya yakın nçıkacağız. Rakibimiz henüz iki gol yemedi. 1-0 da bize yetiyor. Oradaki gibi olmayacağını umuyorum. Oyuncularımız da bunun bilincinde. Namağlup olmalarına ve az gol yemelerine saygı duyuyoruz ama biz de buralarda tecrübeli bir takımız."

"TOPA TEMPO VERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

"Koşu mesafelerimiz geçen seneden baya farkı. Onu daha da yükselteceğimizi düşünüyorum. Atletik performansların yanı sıra bazı oyuncuların geçmişten gelen koşma özellikleri var. Bunun altında kalanların da forma bulma şansının azalacağını söyleyebiliriz. Belki bazısı toplamda az koşar ama çok fazla sprint atar. Onları iyi hesap ederek, mücadele gücü yüksek bir takım kurmaya çalışıyoruz. Topa tempo vermeye çalışıyoruz. Bazı sıkıntılarımız olacaktır ama tempoyu en yüksekte tutmayı amaçlıyorum. Ekibimiz de bu konuya hakim. Oyuncu seçimlerini de buna göre yapıyoruz. Bütün dereceleri soyunma odasına asıyoruz. Analiz grubumuz her şeyi oyunculara da gönderiyor ve izliyorlar."

"HEM ÖĞRENİP HEM GELİŞECEKLER"

"Böyle oynadığımız zaman en büyük sıkıntımız rakip geçiş hücumları olacaktır. Bu tehlikeleri az seviyede tutmak önemli. 8 Eylül'den itibaren belirli bir grup elimizde kalacak. Gidenin gittiği, kalanın kaldığı bir grupla her gün çalışacağız. Başka sebeplerin kafamızı meşgul etmediği bir rahat ortamda çalışıp daha iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Genç oyuncularımız hem öğrenip hem de gelişecekler. Zaman da gerekecek onlara."

"DİAGNE DAHA İSTEKLİ OLMALI"

"Diagne daha istekli olmalı. İstekli olduğu fark edildi ve formayı aldı. Daha da istekli olmasını diliyorum. Süper Lig'de önemli işler yapabilecek bir santrfor. Mostafa ile birliklte daha da istekli olmalılar. Aksi takdirde olmaz, olmuyor da. O zaman başka kararlar almak lazım. 9 numaranın bir özelliği vardır. Gol en büyük tedavileridir. Mostafa ve Diagne için de bu böyle. Boş kaleye de atabilirdi geçen maçta Berkan çıkarsaydı. Ona da kızmış biraz, tepkisi de haklıydı. Umarım bu performansı yükselir."

"GEREKİRSE BAZEN TÜRK KALECİYLE ÇIKACAĞIZ MAÇA"

"Yabancı sınırında matematiğe döneceğiz. Yerli çok önemli oyunculara sahibiz. Çoğunu da bırakmak istemedik. 3 olmasına rağmen bırakmadık. Geçen sezon 15'e yakın yerli oyuncuyla oynadık. Ben çıkardığımda da Türk kuralı diye çıkarmıştım. Yine ona göre oynadık. 8 Eylül'e kadar formüller hayata geçebilir. Sadece Gedson ile ilgili değil, bazı Türk oyuncularla ilgili de geçebilir. Bizim bu konuda sıkıntımız olmayacak. Konuya hazırız. Gerekirse bazen tabii ki Türk kaleciyle çıkacağız maça. Bazen Muslera Uruguay maçından olağanüstü geç dönerse mecburi zamanlar da oluyor. 20 saat uçuyor, yorgun argın geliyor. Kolay değil. Kalecilerimizi de kullanmayı düşünebiliriz. Oyunda da sıkıntımız olmayacak. Yakında daha da alternatifler artabilir. Bunu, birilerini takip ettiğimiz, aramıza katılabilir anlamında söylüyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT