1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gasp Yalanına 3 Yıla Yakın Hapis İsteği

Gasp Yalanına 3 Yıla Yakın Hapis İsteği

Gasp Yalanına 3 Yıla Yakın Hapis İsteği

           Kadıköy'de taksisine binen 3 kişi tarafından bıçak ve silah zoruyla Maltepe Başıbüyük ormanına götürülerek gasp edildiğini iddia eden ancak  bunun bir yalan olduğu ortaya çıkan taksici hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

         Geçtiğimiz Ekim ayında taksi sürücüsü Yılmaz Gül, Kadıköy Mandıra Caddesi üzerinden aldığı 3 yolcunun kendisini gasp ettiklerini ileri sürdü.  Gül, "Kayışdağı'nda düğüne gidiyoruz" diyerek taksiye binen 3 kişinin bıçak ve silah zoruyla kendisinden 210 lira gasp ettiklerini iddia  etti. Bunun üzerine çalışma yapan Gasp Büro Amirliği ekipleri, taksicinin gittiği güzergahlardaki güvenlik kameralarını inceledi.  Ekiplerce yapılan inceleme sonucunda, böyle bir gasp olayının meydana gelmediği belirtildi. Sürücü Yılmaz Gül, paraya ihtiyacı olduğu için  böyle bir yalanı uydurduğunu itiraf etti. Sürücü hakkında soruşturma başlatıldı.

         Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede taksici Gül'ün polis merkezine asılsız ihbarda bulunduğu, alınan ifadesinde ise  çelişkili beyanlarda bulunduğu belirtildi. Yılmaz Gül'ün yeniden alınan ifadesinde ihbarının asılsız olduğunu itiraf ettiği belirtilen  iddianamede, "Çalıştırdığı ticari taksiye ortak olan arkadaşına olay günü kaybettiği 210 Lira paranın hesabını veremeyeceği endişesi ile  bu şekilde ihbarda bulunduğu, pişman olduğunu belirtiği anlaşıldı" denildi. Yılmaz Gül hakkında 'Suç uydurma' suçlamasıyla bir aydan 3 yıla  kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı

HABERE YORUM KAT