1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GAÜ öğrencilerinden, “Kadına Dair” organizasyonu

GAÜ öğrencilerinden, “Kadına Dair” organizasyonu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Beşeri Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon ve "Kadına Dair"...

GAÜ öğrencilerinden, “Kadına Dair” organizasyonu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Beşeri Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon ve "Kadına Dair" tiyatro oyunu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirildi.

GAÜ Millenium Senato Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve akademisyen ve öğrencilerin kendi bakış açılarını ortaya koydukları etkinlik kapsamında, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç.Dr.Mehmet Zeki Avcı ve Zeytin Ağacı Eğitim ve Araştırma Derneği Genel Başkanı Rabia Özcömert konuşma gerçekleştirdi.

GAÜ Rektör Yadımcısı Doç.Dr.Mehmet Zeki Avcı gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, "Kadınlarımız değerli ve bu değeri her geçen gün anlıyoruz. Kadın ruhuyla, sakinliğiyle, bilgisiyle kendini dünya'da en üst düzeye doğru ilerlemekte. Normal yerini almaktadır. Kadınlar erkeklerden destek almadan kendi ayakları üstünde durabilerler"dedi.

Zeytin Ağacı Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Rabia Özcömert ise konuşmasında, ülkenin çeşitli bölgelerinde yardıma muhtaç durumda olan insanlarımız ve özellikle kadınlarımızın olduğunu belirterek, çok az gönüllü ile birlikte gece gündüz demeden yardıma koştuklarını söyledi. 7 yıldır gönüllü olarak yardımseverlik yaptığını ifade eden Özcömert, bu yardımları profesyonel olarak uygulamaya çalıştıklarını vurguladı.

Özcömert ayrıca, sadece kadınlara gıda yardımı yapmadıklarını, kimine iş bulunduklarını, kiminin hastalıklarını tedavi ettirdikleirni, fuhuş batağında olan kadın veya uyuşturucu batağında olan gençlere yardımcı olduklarını, kadın sokakta kalmışsa ona destek verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından, GAÜ Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan "Kadına Dair" isimli oyun ve GAÜ İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan "Kadın" konulu Fotoğraf Slayt gösterisi sergilendi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT