1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gazeteci Vecdi Altay’ın adı Çocuk Kulübü’ne verildi

Gazeteci Vecdi Altay’ın adı Çocuk Kulübü’ne verildi

Karşıyaka'da çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çocuk Kulübü, üç yılda 3 bin 500 üye sayısına ulaştı.

Gazeteci Vecdi Altay’ın adı Çocuk Kulübü’ne verildi

Karşıyaka'da çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çocuk Kulübü, üç yılda 3 bin 500 üye sayısına ulaştı. Her yıl onlarca kurs ile miniklerin yaşamını renklendiren kulübe, gazeteci Vecdi Altay'ın ismi verildi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından üç yıl önce kurulan ve her yıl onlarca farklı branştaki kurslarla çocukların sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlayan Çocuk Kulübü, 3 bin 500 üye sayısına ulaştı. Ücretsiz olarak üye olunabilen Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü bünyesinde, farklı ilgi ve beğeni alanlarına göre kurs ve atölyeler düzenleniyor, çocukların el becerileriyle hazırlanan ürünlerden sergiler açılıyor. Kulüp üyeleri tarafından her ay "Çocuk Gazetesi" çıkarılıyor. Çocuk Kulübü'ne üye olan her çocuğa verilen üyelik kartı ise Karşıyaka'daki onlarca mağazada indirimli alışveriş imkanı sağlıyor.

Karşıyaka Belediyesi'nin, çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını araladığı Çocuk Kulübü, bundan sonra, kurucusu, gazeteci Vecdi Altay'ın ismi ile anılacak. Merkezin adı da Vecdi Altay Çocuk Kulübü olarak değiştirildi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerini ve sağlıklı gelişimlerini desteklemek için çalışıyoruz. Evlatlarımıza yeni ve renkli dünyaların kapılarını aralamak için kurduğumuz Çocuk Kulübümüze, kulübün kurucusu olan ve bir süredir sağlık sorunları ile mücadele eden gazeteci dostumuz Vecdi Altay'ın ismini verdik. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur ve yeniden çok sevdiği çocuklarının arasına döner" dedi.

Gazeteci Vecdi Altay’ın adı Çocuk Kulübü’ne verildi

Gazeteci Vecdi Altay’ın adı Çocuk Kulübü’ne verildi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT