1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Gaziantep Kolej Vakfında mini konser

Gaziantep Kolej Vakfında mini konser

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri verdikleri konserle izleyenlerin hayranlığını kazanırken Müzik Bölümü Zümre Başkanı Gökhan Hüsünbeyi...

Gaziantep Kolej Vakfında mini konser

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri verdikleri konserle izleyenlerin hayranlığını kazanırken Müzik Bölümü Zümre Başkanı Gökhan Hüsünbeyi erken yaşlarda alınan ritim eğitiminin matematikte ki başarıya katkısı olacağını vurguladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bir birinden farklı etkinliklerle dikkat çekerken son olarak bir grup öğrencinin değişik enstrümanlar çalarak verdiği konser büyük ilgi gördü. Çocuk gelişiminde ve eğitimde müziğin büyük önem taşıdığını ve insan yaşamının olmazsa olmazları arasında yer aldığını ifade eden Müzik Bölümü Zümre Başkanı Gökhan Hüsünbeyi erken yaşlarda alınan ritim eğitiminin matematikte ki başarıya katkısı olacağını ifade ederek "6. Sınıf öğrencilerimiz tumba, djembe, congo, darbuka ,cajon,bongo ritim enstrümanları ile konser verdiler. Birbirinden farklı ritim kalıplarını birleştirerek aksak ve birbirleri ile atışmalı ritimler çaldılar. Ritim eğitiminin sayısal zekaya katkısını vurgulayan uzmanlar, ritmik sayabilme, analitik düşünme, problem çözebilme gibi becerilerin ritim eğitimi ile pekiştiğini ve erken yaşlarda alınan ritim eğitiminin matematikte ki başarıya katkısı olacağını savunuyorlar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının bütün kademelerinde müzik alanında bir birinden farklı uygulama ve etkinliklerle öğrencilerimizin yeteneklerini keşfederken onların müzikle içe bir yaşam sürebilmeleri için gerek müzik yapmayı gerekse dinlemeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz. Kurumlarımızdan mezun olmuş ve bu gün müzik alanında söz sahibi olan bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası müzik derecelerimiz de bunun en iyi göstergesidir" diye konuştu.

Gaziantep Kolej Vakfında mini konser

Gaziantep Kolej Vakfında mini konser

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.