1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Gaziantep'te sağlık çalışanı darbedildi

Gaziantep'te sağlık çalışanı darbedildi

Gaziantep'te koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı, tedavisinin ardından görevine devam etmek için döndüğü hastanede şiddete maruz kaldı.

Gaziantep'te sağlık çalışanı darbedildi

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'de meydana gelen olayda, iddiaya göre yeni tip koronavirüse yakalanan endoskopi ünitesinde görevli sağlık görevlisi, tedavisinin ardından işine döndü. Görev başındatken şiddete maruz kaldığı önerilen sağlık çalışanı hakkında Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin açıklamada bulundu.

Gaziantep'te sağlık çalışanı darbedildi

BAŞHEKİM ŞİDDET HABERİNİ DOĞRULADI

Kovid-19 nedeniyle gördüğü tedavinin olumlu sonuçlanması üzerine görevine dönen sağlık çalışanının şiddete uğradığı iddiasını onaylayan Prof. Zengin, saldırıyı kınadığını belirterek, "Gördüğü tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz." dedi.

Gaziantep'te sağlık çalışanı darbedildi

"SAĞLIK ORDUSU BU SAVAŞTA OMUZ OMUZA"

Toplumun büyük çoğunluğunun şiddet olaylarına nefretle baktığını söyleyen Zengin, şiddet uygulayan şahısların cezalandırılmasını temenni ederek "Sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşta omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT