1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaziemir Atası için koştu

Gaziemir Atası için koştu

Gaziemir'de düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Koşusuna katılan 600 kişi, 4 kilometrelik parkurda koştu.

Gaziemir Atası için koştu

Gaziemir'de düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Koşusuna katılan 600 kişi, 4 kilometrelik parkurda koştu. Her yaştan insanın katıldığı koşuda renkli görüntüler oluştu.

Gaziemir Belediyesi, İzmir Atletizm Spor Kulübü'nün katkılarıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Koşusu düzenledi. Koşuya, Ege Bölgesi'nin dört bir yanından, her yaştan 600 kişi katıldı. Gaziemir Belediyesi önünden verilen startla koşuya başlayan sporcular; Türkan Saylan Caddesi, Festival Alanı, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu, Gazikent İlkokulu, Gaziemir AKM, Ahmet Yavuz Caddesi'nin ardından Arda Meydanı'nda son bulan 4 kilometrelik parkurda koştu. Profesyonel ve amatör sporcuların bir arada yarıştığı koşuya kadınlar ve gençler yoğun ilgi gösterdi.

Soğuk ve yağışlı havaya rağmen gencinden yaşlısına her yaştan 600 kişinin katıldığı koşuda genç erkeklerde Devrim Çelik birinci olurken, Seyit Demircan ikinci, Haydar Demirkoparan üçüncü oldu. Büyük erkeklerde Mehmet Aydın Gör parkuru birincilikle tamamlarken, Gökhan Küçükdere ikinci, Hüseyin Fatih Ulaş üçüncülükle yarışmayı tamamladı. 35-45 yaş grubunda ise Ayhan Çalışkan birinci, Gökmen Aras ikinci, Erdal Gürbüz üçüncü oldu. 46-55 yaş grubunda ise Kevin Berk birinci, Mehmet Yener ikinci, Hüdaverdi Öztürk üçüncülükle parkuru tamamladı. 56-65 yaş grubunda koşuya katılan Hüseyin Polat birinci, Suat Seymen ikinci, Ahmet Bacaksızoğlu üçüncü olarak şampiyonluk kürsüsüne çıktı. 66 ve üstü yaş grubunda ise Ahmet Hasatçı birinci, Hüseyin Sevgi ikinci, Ergüder Yönt üçüncü oldu. Elit kategorisini ise Yücel Kalem biricilik, Cihan Akgül ikincilikle tamamladı.

Kadınlardan yoğun katılım

Koşuya kadın yarışmacılar yoğun ilgi gösterirken genç kadınlarda Ayşe Bayram birinci, Berfin Uzak ikinci, Buket Aydın üçüncülükle şampiyonluk kürsüsünde yerini aldı. Büyük bayanlarda ise Seyran Adanır birinci, Tuğba Ergen ikinci, Özlem Özgün üçüncü oldu. Master C grubunda Zehra Hızal birinci, Selma Varlıker ikinci, Yasemin Şimşek üçüncülükle parkuru tamamladı. Master D grubunda ise Raziye Arabacı birinci, Birsen Kılıç ikinci, Füsun Tuğluer üçüncü oldu. Master E grubunda koşuya katılan Filiz Binger birinci, Emine Ayanoğlu ikinci, Havva Seymen üçüncülükle şerefe kürsüsünde yerini aldı. 66 yaş ve üstü grubunda yarışan Aysel Yıldız birinci, Gazel Demiray ikinci oldu. Elit kategorisinde ise Hacer Uslu birinci, Pelin Peliş ikinci, Nesin Apaydın üçüncülükle yarışmayı tamamladı.

4 kilometrelik parkuru başarıyla tamamlayıp dereceye giren atletlere ödüllerini Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer ile eski milli atlet Semra Aksu verdi.

Gaziemir Atası için koştu

Gaziemir Atası için koştu

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT