1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Gaziemir’de yeşil mutluluk

Gaziemir’de yeşil mutluluk

Gaziemir Belediyesi, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası'nda 3 bin meyve fidanı dağıttı.

Gaziemir’de yeşil mutluluk

Gaziemir Belediyesi, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası'nda 3 bin meyve fidanı dağıttı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "Yeşili yok etmeye çalışanlara inat, daha çok ağaç dikeceğiz" dedi.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Gaziemir Belediyesi kentin 6 farklı noktasında, vatandaşa 3 bin meyve fidanı dağıttı. Bu yıl 8.'si düzenlenen ve elma, erik, nar, kayısı ve zeytin meyvelerinin fidan dağıtıldığı Ağaç Bayramı'na katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "Gaziemir'de yaşayan herkesin bir dikili ağacı olacak" hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bugüne kadar 100 binden fidanı toprakla buluşturduklarını, 15 binden fazla meyve fidanını vatandaşa dağıttıklarını söyleyen Başkan Şenol, "Yüzde 65'i orman olan kentimizde yeşil miktarını iki katına çıkardım. Gaziemir'de yaşayan her kes adına bir ağaç diktik. Yeni hedefimiz bu sayıyı ikiye katlamak. Çevreyi, doğayı katletmeye, ormanları yok etmeye çalışanlara inat daha çok ağaç dikeceğiz" diye konuştu.

Örnek çalışmalar

Göreve geldiği günden bu yana çevre ve doğanın korunması ve ilçedeki yeşil alan miktarının artırılması konusunda örnek çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başkan Şenol, bazı kurum ve kuruluşların hayata geçirdikleri kararlarla Gaziemir'in yeşilini yok ettiklerini savundu.

Gaziemir’de yeşil mutluluk

Gaziemir’de yeşil mutluluk

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT