1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kocaeli Gebze'de 24 saatlik su kesintisi

Kocaeli Gebze'de 24 saatlik su kesintisi

Kocaeli Gebze'de su kesintisi yaşanıyor.İSU tarafından içme suyu ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle su kesintisinin 23 saat süreceği açıklandı.

Kocaeli Gebze'de 24 saatlik su kesintisi

Gebze'de gece yarısında başlayan kesinti 24 saat sürecek. İSU tarafından daha önce yapılan açıklamada Perşembe günü 03:00 Cuma günü 03:00 saatleri arasında 24 saatlik su kesintisi yaşanacağı duyuruldu.   

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcut CTP boru hattının 1300’lük Çelik Boru hattı ile yenileme çalışması tamamlanmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında CTP hattından çelik boru hattına yapılacak olan entegre çalışmalarında 3 farklı noktadan bağlantı yapılması öngörülmekteydi. Pandemi süreci içerisinde yeni çelik boru hattına bağlantı çalışmaları sırasında 24 saatlik su kesintisi öngörüldüğünden yapılacak olan çalışmalar ileri bir tarihe ertelenmişti.  

Gebze'de su kesintisi

Yapılacak olan çalışmalar kapsamında Perşembe günü saat 03:00 ile Cuma Günü saat: 03:00 saatleri arasında 24 saatlik su kesintisi öngörülmektedir.  

Gebze'de su kesintisi

SU KESİNTİSİNDEN ETKİLENECEK BÖLGELER 

Gebze İlçesi; Mevlana ve İstasyon mahallelerinin bir kısmı, Hacı Halil, Yenikent,Gaziler, Mustafa Paşa Köşlüçeşme, Osman Yılmaz, İnönü, Güzeller, Kirazpınar, Arapçeşme, Sultan Orhan, Tatlıkuyu, Barış ve Tavşanlı mahallelerinin tamamına su verilemeyecektir.

HABERE YORUM KAT
8 Yorum