1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Geleneksel El Sanatları Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Geleneksel El Sanatları Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Geleneksel El Sanatları Teknikeri maaşı ne kadar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içerikte Geleneksel El Sanatları Teknikeri iş tanımı, aylık ortalama maaşları, Geleneksel El Sanatları Teknikeri iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Geleneksel El Sanatları Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Geleneksel El Sanatları Teknikeri görev tanımı nedir, Geleneksel El Sanatları Teknikeri ne iş yapar, Geleneksel El Sanatları Teknikeri olmak için hangi bölümü okumak gerekir? Geleneksel El Sanatları Teknikeri mesleğine sahip olabilmek için hangi belgeler gerekmektedir. Tüm bu bilgileri makalemizde sizler için bir araya topladık.

Geleneksel El Sanatları Teknikeri Tanımı;

Geçmişten gelen geleneksel el sanat örneklerini, teknoloji ile kendi öz değerlerini birleştirerek, turizm, ekonomi ve kültürümüze katkıda bulunacak el sanat ürünlerini tasarlama, geliştirme ve uygulama çalışmalarında ara meslek elemanı olarak çalışan kişidir.

Geleneksel El Sanatları Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2022 Geleneksel El Sanatları Teknikeri Maaşları

Geleneksel El Sanatları Teknikeri maaşı ortalama aylık 4626,5 _TL’dir. En düşük Geleneksel El Sanatları Teknikeri maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 5000 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Geleneksel El Sanatları Teknikeri iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

İşkur Geleneksel El Sanatları Teknikeri İş İlanları İçin Tıklayın

kac-para.jpg

Meslek Bilgileri

Meslek Kodu :

3119.36

Meslek Adı :

Geleneksel El Sanatları Teknikeri

Grup Bilgileri Meslek Ana Grubu :

Teknisyenler, Teknikerler Ve Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu :

Bilim Ve Mühendislik İle İlgili Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu :

Fizik Ve Mühendislik Bilimleri Teknisyenleri

Meslek Birim Grubu :

Başka Yerde Sınıflandırılmamış Fizik Ve Mühendislik Bilimleri Teknisyenleri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi :

Önlisans

Görev ve İşlem Basamakları :

Geleneksel El Sanatları Teknikeri, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Çalıştığı iş yerinin üretim faaliyetlerine göre, üretimde bulunulacak el sanat ürünlerinin tasarlamak ve geliştirilmesi için gereken çalışmaları yapmak,

b) Dekoratif eşya ürünlerinin geliştirilmesi ve üretimi için çalışmalar yapmak,

c) El örgü ürünlerini geliştirilme çalışmasında bulunmak,

d) Üretimi gerçekleştirilen araç ve gereçlerden yararlanarak yeteneklerine uygun el sanat ürünlerinin üretimini gerçekleştirmek,

e) Dokumacılık, işleme, ahşap oymacılığı, cam, halıcılık, kilimcilik, kumaş dokumacılığı, çinicilik, seramik-çömlek yapımcılığı, işlemecilik, oya yapımcılığı, müzik aletleri yapımcılığı, taş İşçiliği, bakırcılık, sepetçilik, örmecilik, ahşap ve ağaç işçiliği, mücevher, cam işlemeciliği, metal işlemeciliği gibi el sanatlarının gelişimini takip ederek yeteneklerini geliştirmek ve sanat ürünlerini yenilemek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Güncel Meslek : EVET

YORUM KAT: Yukarıdaki Geleneksel El Sanatları Teknikeri maaşlarına ek olarak sizlerde Geleneksel El Sanatları Teknikeri mesleğinde aldığınız maaşları yorum bölümünde bizlere  iletebilirsiniz. Sizlerin iletmiş olduğu bilgilerle haberimiz yeniden düzenlenebilecektir. Ayrıca yaptığınız yorumlar diğer okuyucularımızda bu bilgiden istifade edeceklerdir. Yorum bölümümüzden yorum yapmayı unutmayın.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT