1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Gelinim Mutfakta Reyhan Yıldırım kimdir? Ezgi Yıldırım kimdir?

Gelinim Mutfakta Reyhan Yıldırım kimdir? Ezgi Yıldırım kimdir?

Gelinim Mutfakta yarışmacıları Reyhan nereli sorusu merak ediliyor. Gelinim Mutfakta Reyhan Hanım kimdir, kaç yaşında? Ezgi Yıldırım kimdir?

Gelinim Mutfakta Reyhan Yıldırım kimdir? Ezgi Yıldırım kimdir?

Gelinim Mutfakta yarışmacıları Reyhan nereli sorusu merak ediliyor. Gelinim Mutfakta Reyhan Hanım kimdir, kaç yaşında?  Ezgi Yıldırım kimdir?

Gelinim Mutfakta'ya 19. hafta Reyhan Yıldırım ve gelini Ezgi Yıldırım dahil oldu. Gelinim Mutfakta’nın baskın karakterlerinden olan her iki isim de zaman zaman diğer yarışmacılarla tartışma yaşayabiliyor.

1921643-dmcrez.jpg

Tunceli'de dünyaya gelen Ezgi Yıldırım, Elazığ'da yaşamaktadır. 4 yıldır evli olan Yıldırım’ın 16 aylık bir bebeği vardır.  Gelini gibi aslen Tuncelili olan Reyhan Hanım ise Erzincan'da yaşamaktadır. Otoriter tavırlarıyla dikkat çeken Reyhan Hanım, haftanın ilk gününde sarfettiği 'Hatice gibi bir gelinim olsaydı onu hemen boşatırdım' sözüyle dikkat çekmişti.

Fatih Ürek’in, yüz hatlarından ve saçını toplama şeklinden dolayı sert görünümü olduğunu bahsettiği Reyhan Hanım, "Evet! Aliye Rona gibi!" sözleriyle şaşırtmıştı. Reyhan Yıldırım, Gençlik yıllarında ise, popüler olan Serpil Çakmaklı'nın saç modelini uyguladığını söylemişti.

GELİNİM MUTFAKTA REYHAN VE EZGİ KİMDİR?

 

Reyhan Yıldırım, Erzincan'lı ve otoriter bir kaynana.. Ezgi Yıldırım, Elazığ doğumlu, 4 yıldır evli ve 1,5 yaşında bir çocuğu var. Kendi gelininin dik başlı olmadığını uysal ve uyumlu bir yapısı olduğunu belirten Reyhan Yıldırım, 'Hatice gibi bir gelinim olsaydı onu hemen boşatırdım' sözüyle dikkat çekmişti.

GELİNİM MUTFAKTA YARIŞMASININ FORMATI NASIL?

Gelinim Mutfakta’da gelinler kendilerine verilen süre içerisinde günün yemeğini yapmaya çalışıyor, bu yarışta onları an be an izleyen kayınvalideler ise puanladığı tabakların kime ait olduğunu bilmeden puan vererek gelinini birinci yapmaya çalışıyor. Haftanın sonunda en yüksek puanı alan gelin ve kayınvalidesi 10 bin TL değerinde 5 altın bilezik kazanırken en düşük puanı alan gelin ve kayınvalidesi ise programa veda ediyor.

FATİH ÜREK KİMDİR?

Fatih Ürek, 3 Nisan 1966 tarihinde Erzurum‘da doğmuştur.

Sevgi, Selvi, Nurgül adında 3 ablası olan Fatih Ürek bir yaşındayken, Erzurum‘da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan, aslen Malatya‘lı olan babası Şerafettin Ürek’in Bursa‘ya taşınması ile orada büyüdü. Annesi Seher Hanımdır. İlkokulu Bursa’da okudu. Babası çalışmak için İstanbul‘a gitti. Babası altı ayda bir eve geliyordu bu yüzden onu annesi büyüttü. Orta birde beklemeye kalır: ‘‘O sene Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Sonra haksızlık yapıldığını düşündüğü için işten çıktı. Bu dönemde; züccaciyecide, mobilyacıda çalıştı, kuş sattı.

Ablasıyla bir gün; Taylan Gazinosu’na yemea şarkı söyle diye ısrar ettiler, beğenilince ardından İş teklif ettiler. Böylece sahneye adım atmış oldu. Bu arada züccaciyecide çalışmaya devam ederek bir hoca tutup şarkı çalışmaya başladı.

Gençliğinde ses sanatçısı olmaya karar verdikten sonra Bursa’da Taylan Gazinosunda çalışmaya başladı, daha sonra da 1989 yılında İstanbul’a taşındı. Önce Şişli’de oturdu, sonra para kazanmaya başladıkça semt değiştirdi, önce Etiler’e, oradan Tarabya ve Sarıyer’e taşındı.

1993 yılında çıkardığı Yaktı Yaktı albümüyle, Times Dergisinin düzenlediği ankette “Best Album Cover Of All Time” ödülünü kazandı.

Fatih Ürek, köfte dudaklarıyla çizgi film kahramanı Fred Çakmaştaş’a benzetilmektedir. Parıltılı pantolon, Transparan gömlek, Yılan dansı ve “Hadi Hadi” şarkısıyla gülen suratı hafızalara kazınmıştır.

Fatih Ürek’e ilk defa Mehmet Ali Erbil ‘‘top” diyerek aklı sıra espri ile karışık aşağılamıştır. Ancak Fatih Ürek, bu tip saldırılara cevap vermemektedir.

Bodrum’da cafe açan Fatih Ürek, İstanbul Astoria’da ikamet etmektedir.

FATİH ÜREK'İN ROL ALDIĞI FİLMLER NELERDİR?


2008 – Şeytanın Pabucu
2004 – Neredesin Firuze

FATİH ÜREK'İN ALBÜMLERİ NELERDİR?


1993 – Yaktı Yaktı
1995 – Sen İki Gözümsün
2008 – Sus
2009 – Hala Hala
2010 – Alırım aklını
2011 – Hayde
2012 – 300 – 500
2013 – Bak Güzele

HABERE YORUM KAT