1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Genç annenin, engelli çocuğunun ilaç parasını alıp kaçtığı iddiası

Genç annenin, engelli çocuğunun ilaç parasını alıp kaçtığı iddiası

Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaşayan bir annenin yanlış ilaç sonucu yatağa bağlı yaşayan 8 yaşındaki çocuğunun ilaç parasını alıp evlenmek için...

Genç annenin, engelli çocuğunun ilaç parasını alıp kaçtığı iddiası

Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaşayan bir annenin yanlış ilaç sonucu yatağa bağlı yaşayan 8 yaşındaki çocuğunun ilaç parasını alıp evlenmek için başkasına kaçtığı iddia edildi.

Kumluca ilçesi Karacaağaç Mahallesi'nde yaşayan T.E (42) ve F.E.(32) çiftinin ikinci çocukları 8 yaşındaki çocukları C.E., iddiaya göre, 6 aylıkken gittiği sağlık ocağında yazılan ilacı kullanmalarından dolayı yatağa bağlı hale geldi. 8 yıldan bu yana yatağa bağlı yaşayan C.E.'nin annesi F.E.'nin ise 6 ay önce çocuğunun tedavi parası olan 6 bin TL'yi de alarak evden ayrıldığı öne sürüldü. Talihsiz koca eşinin başka birisine kaçtığını, uzun aramaları sonucu 28 gün önce öğrendiğini söyledi. Baba T.E., eşinin üzerine yatan bakım parasının da kesilmesi nedeniyle zor durumda kaldı. İşsiz ve maddi durumu iyi olmayan T.E., oğlunun tedavisi için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Yanlış ilaç iddiası

Eşiyle zaman zaman tartışmalarına rağmen evliliklerinde bir sıkıntı olmadığını dile getiren T.E., "2009 yılında çocuğumuzun aşılarını yaptırmak için sağlık ocağına götürdük. Sağlık ocağında üç tane karma aşı yapıldı. Aşıyı yapan hemşire, "bebekte enfeksiyon var, mutlaka bir doktora görünmeniz gerekiyor" dedi. Sağlık ocağında bulunan doktora çıktık. O da iki tane soğuk algınlığı şurubu yazdı. Şurupları almak için eczaneye gittik. Reçetenin 6 aylık bir bebeğe ait olduğunu söylememe rağmen yanlışlıkla yetişkin hastalara ait şeker ilacı karışmış. Biz de ilacın bir tanesini kullandık. Bu ilacı kullanmamızdan sonra çocuğumuz yatağa bağımlı yaşamak zorunda kaldı" dedi.

"Eşim başkasıyla evlenmek için kaçtı"

Çeşitli kamu hastanelerinde tedavi görmesine rağmen çocuğunun bir türlü iyileşemediğini aktaran T.E., "Eşim çocuğumuzun tedavi parası olan 6 bin TL'yi yanına alarak evden kaçtı. Daha sonra eşimin başka bir kişiyle evlenmek için evden kaçtığını öğrendik. Şimdi biz zor durumdayız. Devletimiz çocuk için bakım parası ödüyordu. O parayı eşim alıyordu. Şimdi bakım parası da kesildi. Zor durumda kaldık. Artık çocuğumla kendim veya kız kardeşim ilgileniyor" diye konuştu.

"İşi de yok"

Çocuğunun bakımı nedeniyle bulduğu işlere de gidemediğini kaydeden T.E., "İşe gidemediğim için gelirim de yok. O yüzden zor durumda kalıyorum. Devletimizin ve vicdanı olan herkesten yardım bekliyorum" dedi.

"Hala yardım ediyor"

Yeğenine elinden geldiğince yardım etmeye çalışan hala ise "C.E'nin bakımı için kardeşime ben yardım ediyorum. Benim de ailem var. Zor durumdayız. Vicdanı olan bir anne, kendi çocuğunun tedavi parası olan 6 bin TL'yi yanına alıp gitmez. Çocuğumuzu hiçbir şekilde tedavi ettiremiyoruz. Maddi ve manevi olarak sıkıntılıyız. Devletimizin bize tanımış olduğu bebeğin bakım aylığı da annesinin üzerine olduğu için onu da alamıyoruz. Devletimizden sorunlarımızın çözülmesi için yardım bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Genç annenin, engelli çocuğunun ilaç parasını alıp kaçtığı iddiası

Genç annenin, engelli çocuğunun ilaç parasını alıp kaçtığı iddiası

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT