1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Genç çiftçilere koyun desteği

Genç çiftçilere koyun desteği

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başlattığı "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan...

Genç çiftçilere koyun desteği

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başlattığı "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 4 bayan genç çiftçiye, kişi başı 40'ar edet merinos cinsi küçükbaş koyun dağıtıldı.

Yayladağı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yakup Karasoy, yaptığı açıklamada, "Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlaması ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi"nden Yayladağı'nda şimdiye kadar, 19 bayan çiftçimiz yararlanmaya hak kazandı" dedi.

Karasoy, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibeden yararlanarak, küçükbaş hayvan almaya hak kazanan bayan çiftçilere koyunlarını teslim ederek, genç çiftçilerin bu şekilde kendilerini geliştireceklerini ve bu desteklerin devam edeceğini kaydetti.

Genç çiftçilere koyun desteği

Genç çiftçilere koyun desteği

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT