1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. (Geniş haber) ESENYURT'TA İŞÇİLERİN KALDIĞI KONTEYNERLERDE YANGIN 

(Geniş haber) ESENYURT'TA İŞÇİLERİN KALDIĞI KONTEYNERLERDE YANGIN 

ESENYURT Belediyesi'ne ait şantiyede çıkan yangında işçilerin kaldığı 5 konteyner kullanılamaz hale geldi.

(Geniş haber) ESENYURT'TA İŞÇİLERİN KALDIĞI KONTEYNERLERDE YANGIN 

-Yangında anne kedi, 3 yavrusunu kurtardı

ESENYURT Belediyesi'ne ait şantiyede çıkan yangında işçilerin kaldığı 5 konteyner kullanılamaz hale geldi. İtfaiyenin çabası ile söndürülen yangında bir kedinin yanan konteynerden bir türlü ayrılmaması sonucu görevliler yanan bir koltuğun altında kısa süre önce dünyaya gelen 3 yavru kedi bulunarak koruma altına alındı.

Yangın, Atatürk Mahallesi 2233'üncü Sokak'taki Esenyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait işçilerin kaldığı şantiyede saat 11.00 sıralarında başladı. Elektrik sisteminin kısa devre yapması sonucu çıktığı sanılan yangının bildirilmesi üzerine Avcılar başta olmak üzere çevre ilçelerden de itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını kısa sürede kontrol altına alırken, işçilerin kaldığı 5 konteynerler kullanılamaz hale geldi.

Bu sırada bir kedinin yanan konteynerden ayrılmaması üzerine itfaiye erleri durumu Esenyurt Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'ne bildirdi. Gelen veteriner ekibi, kedinin yeni doğum yaptığını belirledi. Veteriner, kediyi konteynerlerin bulunduğu yere bırakarak onu izlemeye başladı. Anne kedi, yanan bir koltuğun yanından ayrılmayınca yavruların yerini tespit etti. Veteriner ve itfaiye erleri yanan bir koltuğun altında 3 yavru kediyi sağ halde buldu. Anne kedi bir yavrusunu alıp götürürken, diğer iki yavru hayvan barınağına götürüldü.

Görüntü Dökümü:

---------------------

-İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken

-Yanan konteynerlerden görüntüler

-İtfaiye erleri kedi ile

-Gelen veteriner ve itfaiye erleri kedi ile ve yanan koltuğu kaldırırken

-Anne kedi yavrusunu alıp giderken

-İki yavru kedi görevliler tarafından götürülürken

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

HABERE YORUM KAT