1. HABERLER
  2. SPOR
  3. George Clooney, Malaga takımını satın alıyor!

George Clooney, Malaga takımını satın alıyor!

George Clooney, İspanyol takım Malaga'yı satın almak istiyor. Dünyada pek çok ünlü ismin almak istediği takım en son 2018 yılında yaşadığı maddi kriz sebebiyle La Liga'dan düşmüştü.

George Clooney, Malaga takımını satın alıyor!

Geçtiğimiz senelerde La Liga'dan düşerek bir maddi kriz süreci geçiren Malaga takımına George Clooney de talip oldu.

58 yaşındaki dünyaca ünlü aktör George Clooney’in İspanyol ekibi Malaga’yı satın almak isteyenler arasında olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İspanya Küçük Hissedarlar Başkanı Antonio Aguilera’nın açıklamasına dayandırılan haberlerde; Malaga futbol kulübünü satın almak isteyenler arasında George Clooney’in sahibi olduğu bir şirketin de bulunduğu ortaya çıktı.

MADDİ KRİZDEN DOLAYI LİGDEN DÜŞMÜŞTÜ

2010 yılında Malaga'yı satın alan Abdullah Al-Thani o dönem yüksek bütçeler kullanarak takımı La Liga'nın zirvesine taşımaya çalışmıştı. Al-Thani'nin adı geçtiğimiz hafta İspanyol Bölgesel Mahkemesi'nin verdiği kararla kulübün fonlarını zimmetine geçirme suçundan başkanlığı 6 aylığına düşürülmesiyle gündeme gelmişti.

Klip, 2018 yılında yaşadığı maddi krizden dolayı La Liga'dan düşmüştü. Öte yandan satışa çıkarılan kulüp için 100 milyon euro istendiği de İspanyol basınında yer aldı.

George Clooney, Malaga takımını satın alıyor!

HABERE YORUM KAT